VIDEO Dúbravka vychytal Newcastlu víťazstvo, Chelsea si poľahky poradila s Burnley

Martin Dúbravka inkasuje gól po hlavičke Lewisa DunkaMartin Dúbravka inkasuje gól po hlavičke Lewisa Dunka Zdroj: SITA/AP/Richard Sellers

LONDÝN - Londýnska Chelsea triumfovala na trávniku Burnley 4:0. Po bezgólovom prvom polčase sa strelecky presadili Reece James, dvakrát Kai Havertz a skóre uzavrel Christian Pulišič. Chelsea slávila tretie ligové víťazstvo za sebou a upevnila si tretiu priečku v tabuľke, za Liverpoolom zaostáva o desať bodov, absolvovala o zápas menej.

Futbalisti FC Liverpool zdolali v sobotnom domácom stretnutí 28. kola najvyššej anglickej súťaže West Ham United 1:0. Jediný gól strelil v 27. minúte Sadio Mane.

Liverpoolčania dosiahli siedme ligové víťazstvo za sebou a na druhom mieste tabuľky sa priblížili k vedúcemu Manchestru City na tri body. Obhajca titulu odohrá v nedeľu domáce mestské derby proti Manchestru United, po tomto zápase bude mať na konte o jeden duel viac.

Leeds United pod vedením nového trénera Jesseho Marscha prehral na pôde Leicestru City 0:1. Slovenský brankár Martin Dúbravka vychytal domáce víťazstvo Newcastlu United nad Brighton & Hove Albion 2:1.