VIDEO Šikovná akcia zakončená víťazným gólom: Ružička asistoval pri výhre Calgary

Tyler Toffoli oslavuje gól Tyler Toffoli oslavuje gól Zdroj: SITA/Larry MacDougal/The Canadian Press via AP

CALGARY - Slovenský hokejista Adam Ružička prispel jednou asistenciou k víťazstvu Calgary v nočnom zápase NHL nad Edmontonom 3:1. Bol to pre neho ôsmy bod (4+4) v sezóne, v ktorej odohral zatiaľ 20 stretnutí. Dvomi gólmi sa na výhre Flames podieľal Tyler Toffoli, Johnny Gaudreau pomohol k úspechu gólom a asistenciou.

Ružička sa po štyroch zápasoch strávených na tribúne vrátil do zostavy Calgary a v polovici duelu prihral na víťazný gól Flames. Za stavu 1:0 pre domácich našiel bekhendom na útočnej modrej na ľavej strane úplne voľného Toffoliho a ten strelou z kruhu na buly druhýkrát v zápase prekonal Mikka Koskinena v bránke Oilers. Flames bodovali v 13. domácom zápase v sérii (12 víťazstiev, jedna prehra za bod).

V Scotiabank Saddledome prehrali v riadnom hracom čase naposledy 13. januára, keď podľahli Ottawe (1:4). Brankár Jacob Markström sa na víťazstve podieľal 27 úspešnými zákrokmi. Dvadsaťdvaročný Ružička odohral 8:07 min., pripísal si aj jednu strelu na bránku a plusku, vyhral tri z ôsmich vhadzovaní.

Matthews strelil 40. gól

Columbus doma podľahol Torontu 4:5, jeden gól hostí strelil Auston Matthews. Dvadsaťštyriročný americký útočník má na konte už 40 presných zásahov a vedie tabuľku strelcov pred dvojicou prenasledovateľov Leon Draisaitl a Chris Kreider, ktorí dali o dva góly menej.

Columbus doma podľahol Torontu Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP/Jay LaPrete

"Štart, ktorý sme mali, bol naozaj pozitívny. Nechali sme potom súpera, aby sa vrátil späť do hry, ale zostali sme sebavedomí a len sme pokračovali v našej hre," povedal Matthews pre nhl.com. Ofenzívny ťahúň Toronta hrá v NHL šiestu sezónu a už vo štvrtej strelil minimálne 40 gólov.

Boston podľahol doma Los Angeles 2:3 po predĺžení, o triumfe Kings rozhodol Andreas Athanasiou. "Bol to náročný zápas pre oba tímy, bojovalo sa veľmi tvrdo. Využili sme každú minútu, ktorú sme mali, čo bolo dôležité," uviedol tréner "kráľov" Todd McLellan.

Chára chýbal v zostave Islanders

Slovenský obranca Zdeno Chára chýbal v zostave New Yorku Islanders pre zranenie v hornej časti tela, jeho tím doma podľahol Coloradu 4:5. Po dvoch tretinách bol stav nerozhodný 1:1, v tretej tretine padlo až sedem gólov.

"V tretej tretine sme mali pocit, že máme dynamiku. Tvrdo sme pracovali a forčekovali, útočníci dostávali dobré puky," povedal obranca Avalanche Cale Makar, ktorý sa na víťazstve podieľal dvomi gólmi a asistenciou.

Hladký triumf si pripísala Florida, ktorá na ľade Buffala uspela 6:1. Brankár Panthers Spencer Knight si pripísal 29 úspešných zákrokov. Do tímu ho povolali v nedeľu z farmárskej AHL. "Páčil sa mi. Jeho načasovanie vo všetkom bolo dokonalé. Zaslúžil si každý zákrok, ktorý mal dnes večer," poznamenal tréner Floridy Andrew Brunette.

výsledky NHL:

Buffalo Sabres - Florida Panthers 1:6 (0:1, 0:4, 1:1)
Góly: 54. Hayden (Asplund, Fitzgerald) - 6. Montour (Barkov, Marchment), 26. Acciari (Weegar, Marchment), 28. Duclair (Barkov, Reinhart), 32. Verhaeghe (Marchment, Luostarinen), 33. Hörnqvist (Bennett, Weegar), 47. Barkov (Huberdeau, Duclair). Brankári: Anderson - Knight, strely na bránku: 30:31, 7906 divákov.

Boston Bruins - Los Angeles Kings 2:3 pp (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
Góly: 15. Frederic (Coyle, Smith), 40. Smith (Coyle, Reilly) - 16. Lizotte (Määttä, Grundström), 60. Moore (Kaliyev, Durzi), 62. Athanasiou. Brankári: Ullmark - Petersen, strely na bránku: 32:28, 17.850 divákov.

Columbus Blue Jackets - Toronto Maple Leafs 4:5 (0:3, 2:0, 2:2)
Góly: 22. Kuraly (Domi), 39. Bjorkstrand (Nyquist, Peeke), 43. Roslovic (Domi, Nyquist), 60. Laine (Werenski, Voráček) - 9. Michejev (Engvall, Kämpf), 15. Marner (Bunting, Liljegren), 18. Matthews (Marner, Brodie), 45. Kerfoot (Spezza, Simmonds), 52. Bunting (Matthews, Brodie). Brankári: Merzlikins - Mrázek, strely na bránku: 35:33, 14.252 divákov.

New York Islanders - Colorado Avalanche 4:5 (1:1, 0:0, 3:4)
Góly: 9. Lee (Dobson, Beauvillier), 52. Lee (Dobson, Pageau), 54. Palmieri (Pulock), 60. Nelson (Lee) - 15. Makar (Kadri, MacKinnon), 45. MacKinnon (Landeskog, Makar), 47. Compher (Newhook, O'Connor), 48. Makar (MacKinnon, Burakovsky), 49. Toews (Landeskog, Kadri). Brankári: Varlamov - Francouz, strely na bránku: 36:49, 16.378 divákov.

Calgary Flames - Edmonton Oilers 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Góly: 27. Toffoli (Tkachuk, Gaudreau), 30. Toffoli (RUŽIČKA, Mangiapane), 58. Gaudreau (Lindholm) - 45. Shore (Ryan, Nurse). Brankári: Markström - Koskinen, strely na bránku: 29:28, 17.246 divákov.

Viac o téme: Zdeno Chára Florida Panthers New York Islanders Boston Bruins Jacob Markström Buffalo Sabres Edmonton Oilers Colorado Avalanche Los Angeles Kings Columbus Blue Jackets Toronto Maple Leafs Calgary Flames Johnny Gaudreau Chris Kreider Tyler Toffoli Auston Matthews Andreas Athanasiou Adam Ružička Leon Draisaitl Spencer Knight Cale Makar