VIDEO Černák svedkom klubového rekordu: Tampa dala tri góly za 32 sekúnd!

Hokejisti Tampy Bay Lightning sa tešia z góluHokejisti Tampy Bay Lightning sa tešia z gólu Zdroj: SITA/AP/Matt Marton

NEW YORK - Hokejisti Caroliny Hurricanes zvíťazili v nočnom zápase zámorskej NHL doma nad Seattlom 3:2, pripísali si druhý triumf po sebe a poistili si prvé miesto v tabuľke Východnej konferencie. Z druhej výhry v sérii sa tešili aj hráči druhej Tampy Bay, ktorá zdolala Chicago 6:3. Slovenský obranca Erik Černák odohral 20:19 minúty a pripísal si jednu mínusku.

"Blesky" rozhodli o triumfe v tretej tretine, keď v rozmedzí 32 sekúnd strelili tri góly, čo je nový klubový rekord. Presadili sa Victor Hedman, Corey Perry a Michail Sergačjov. Predtým dala Tampa najrýchlejšie tri góly po sebe 11. marca 2008. Vincent Lecavalier, Michal Ouellet, a Jason Ward skórovali do siete NY Rangers v priebehu 42 sekúnd. "Je to šialené. Strieľali sme a dialo sa to, čo sa malo," povedal Hedman pre nhl.com.

Tréner Chicaga Derek King po zápase uviedol: "V prvej tretine som si myslel, že sme v pohode. Odohrali sme ju dobre. V druhej som si myslel, že ak vyrovnáme, možno to zmení dej zápasu. Ale hráči Tampy nás ostreľovali veľmi rýchlo a pre nás bolo ťažké z toho vyliezť. Nemáme takú palebnú silu ako oni."

New Jersey s Tatarom uspelo v predĺžení

Hráči New Jersey v zostave s Tomášom Tatarom zvíťazili nad St. Louis 3:2 po predĺžení. Slovenský útočník strávil na ľade 14:45 min a zaznamenal plusový bod. O triumfe Devils rozhodol v 62. minúte Dougie Hamilton, ktorý zužitkoval prihrávku od Pavla Zachu po  vhadzovaní. "Len som sa snažil prečítať hru a trafiť čo najpresnejšie. Pavel mi dal skvelú prihrávku," uviedol strelec víťazného gólu.

Zmätok pred bránou Nica Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP/Seth Wenig

Dallas vyhral v Minnesote 6:3, Jason Robertson zaznamenal hetrik v druhom zápase po sebe. Naposledy sa rovnaký kúsok podaril Alexandrovi Ovečkinovi z Washingtonu Capitals v januári 2020. "Som rád, že sme vyhrali. Moji spoluhráči naozaj tvrdo pracovali a keď sa začnete cítiť dobre, máte väčšiu istotu," povedal Roberston. Slovenský obranca Andrej Sekera nehral pre zranenie v hornej časti tela.

K triumfu NY Rangers vo Winnipegu potiahol hostí Chris Kreider, ktorý dal dva góly a na konte ich má už 38. Spolu s Leonom Draisaitlom z Edmontonu Oilers je na druhom mieste v tabuľke strelcov, Auston Matthews z Toronta Maple Leafs je prvý s 39 zásahmi.

Carolina bodovala na domácom klzisku už v jedenástom zápase po sebe, o triumfe nad Seattlom rozhodol český reprezentant Martin Nečas.

Eichel rozhodol päť sekúnd pred koncom

Jack Eichel rozhodol o výhre Vegas nad Ottawou Senators 2:1, keď do konca tretej tretiny zostávalo 5,2 sekundy. Eichel sa presadil strelou zápästím z ľavej strany v presilovej hre. "Len sa snažím pomôcť tímu vyhrať. Toto sú chvíle, ktoré pomáhajú vyhrávať hokejové zápasy, mám tieto momenty rád," povedal.

Anaheim doma zdolal San Jose 3:2 po predĺžení,  Rickard Rakell skóroval po 14 sekundách extra času. "Toto víťazstvo bolo pre nás veľké. Bojovali sme počas celého zápasu. Bolo to ťažké, ale je pekné získať dva body," uviedol švédsky útočník.

New Jersey Devils – St. Louis Blues 3:2 (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)
Góly: 10. Smith (Bratt, Hischier), 30. Mercer (Hughes, Vesey), 62. Hamilton (Zacha, Hughes) – 43. Krug (Tarasenko, Schenn), 46. Kyrou (Schenn, Tarasenko). Brankári: Daws - Husso, strely na bránku: 33:21, 14.923 divákov.

Buffalo Sabres – Los Angeles Kings 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Góly: 37. Athanasiou (Anderson, Kaliyev), 60. Athanasiou (Iafallo, Lizotte), 60. Brown (Danault). Brankári: Tokarski - Petersen, strely na bránku: 19:32, 10.775 divákov.

Minnesota Wild – Dallas Stars 3:6 (1:1, 0:3, 2:2)
Góly: 11. Sturm (Bjugstad, Duhaime), 57. Kaprizov (Fiala), 59. Kaprizov (Eriksson Ek, Zuccarello) – 20. Pavelski (Seguin, Suter), 22. Robertson (Klingberg, Benn), 24. Tufte (Klingberg, Glendening), 30. Robertson (Hintz, Pavelski), 59. Benn (Lindell), 60. Robertson (Hintz). Brankári: Kahkonen (30. Talbot) - Oettinger, strely na bránku: 35:26, 18.791 divákov.

Carolina Hurricanes – Seattle Kraken 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
Góly: 28. Niederreiter (Kotkaniemi, Jarvis), 38.  Teräväinen (Aho, Trocheck), 51. Nečas (Skjei, Pesce) – 24. Wennberg (Järnkrok, Gourde), 29. Järnkrok (Larsson). Brankári: Raanta - Grubauer, strely na bránku: 33:30, 18.156 divákov.

Chicago Blackhawks – Tampa Bay Lightning 3:6 (1:0, 1:3, 1:3)
Góly: 8. Strome (Kane, DeBrincat), 27. Kane (Hagel, Jones), 48. DeBrincat (Strome) – 22. Raddysh (Foote, Sergačjov), 36. Hedman (Stamkos, Kučerov), 37. Foote (Point, McDonagh), 42. Hedman (Sergačjov), 43. Perry, 43. Sergačjov (Colton). Brankári: Fleury - Vasilevskij, strely na bránku: 27:32, 18.856 divákov.

Winnipeg Jets – New York Rangers 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
Góly: 34. Ehlers (Copp, Pionk) – 3. Goodrow (Trouba, Chytil), 18. Kreider (Panarin, Fox), 47. Kreider (Zibanejad, Lafreniere), 50. Zibanejad (Trouba, Panarin). Brankári: Hellebuyck - Šesťorkin, strely na bránku: 46:22, 12.867 divákov.

Anaheim Ducks – San Jose Sharks 3:2 pp (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Góly: 22. Henrique (Comtois, Terry), 40. Milano (Henrique, Fowler), 61. Rakell (Terry, Fowler) – 8. Couture (Meier, Hatakka), 23. Vlasic (Meloche). Brankári: Stolarz - Sawchenko, strely na bránku: 36:22, 12.183 divákov.

Vegas Golden Knights – Ottawa Senators 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Góly: 27. Marchessault (Smith), 60. Eichel (Pacioretty, Marchessault) – 29. Tkachuk (White, Stützle). Brankári: Lehner - Forsberg, strely na bránku: 42:40, 17.909 divákov.

Viac o téme: New York Rangers St. Louis Blues Tomáš Tatar Winnipeg Jets Ottawa Senators Dallas Stars Buffalo Sabres Tampa Bay Lightning San Jose Sharks New Jersey Devils Victor Hedman Los Angeles Kings Chicago Blackhawks Minnesota Wild Anaheim Ducks Carolina Hurricanes Corey Perry Erik Černák Vegas Golden Knights Michail Sergačjov Seattle Kraken Derek King