VIDEO Víťazstvo s trpkou príchuťou: Inter so Škriniarom sa po triumfe lúči s Ligou majstrov!

Na snímke vpravo hráč Liverpoolu Andrew Robertson, vľavo hráč Milána Denzel DumfriesNa snímke vpravo hráč Liverpoolu Andrew Robertson, vľavo hráč Milána Denzel Dumfries Zdroj: TASR/AP/Jon Super

LIVERPOOL - Futbalisti FC Liverpool sa stali prvými štvrťfinalistami Ligy majstrov 2021/22. Liverpool si v Miláne postrážil náskok z prvého zápasu (2:0) a po tesnej prehre 0:1 postúpili ďalej. Pre slovenského obrancu Milana Škriniara sa tak účinkovanie v prestížnej súťaži skončilo.

Domáci Liverpool sa spoliehal na pozornú defenzívu a strážil si dvojgólový náskok z prvého stretnutia. Do polčasu pustil hosťujúci Inter len k dvom strelám na bránku, pričom prvá z nich z nohy Denzela Dumfriesa letela v 7. minúte len priamo do rúk Alissona. Brankára domácich príliš nepreveril ani v 41. minúte z priameho kopu Hakan Calhanoglu. Oveľa väčšie šance mali v prvom dejstve Liverpoolčania. Joël Matip v 31. minúte opečiatkoval hlavou brvno a v nadstavenom čase trafil Trent Alexander-Arnold tesne vedľa. Po zmene strán mohol otvoriť skóre Mohamed Salah, ale trafil len do žrde. Skóre sa tak zmenilo až po hodine hry, keď sa strelou z hranice šestnástky presadil Lautaro Martinez - 1:0. Šance Interu na postup však vzápätí výrazne znížil Alexis Sanchez, keď dostal za šľapák druhú žltú kartu a išiel predčasne pod sprchy. Liverpool si v záverečnej polhodine postrážil postup a mohol aj vyrovnať, no Salah v 76. minúte trafil opäť len bránkovú konštrukciu.

FC Liverpool - Inter Miláno 0:1 (0:0)
Gól: 62. Martinez. Rozhodoval: Lahoz (Šp.), ČK: 63. Sanchez po druhej ŽK, ŽK: Jota, Robertson, Mane - Sanchez, Vidal, Bastoni, Gagliardini.

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Robertson - Jones (65. Keita), Fabinho, Alcantara (65. Henderson) - Salah, Jota (83. Diaz), Mane

Inter: Handanovič - ŠKRINIAR, de Vrij (46. D´Ambrosio), Bastoni - Dumfries (75. Darmian), Vidal, Brozovič (75. Gagliardini), Calhanoglu (84. Vecino), Perišič - Martinez (75. Correa), Sánchez
/prvý zápas 2:0, postúpil Liverpool/

Viac o téme: Inter Miláno Milan Škriniar Liverpool FC