Sezóna sa blíži do finále: Petra Vlhová spoznala štartové číslo v obrovskom slalome v Are

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová Slovenská lyžiarka Petra Vlhová Zdroj: TASR/Martin Baumann

ARE – Kolotoč Svetového pohára alpských lyžiarok sa blíži ku koncu. Petra Vlhová už získala malý glóbus za slalom a okrem toho je stále v hre aj o veľký glóbus. Predposlednou zastávkou prestížneho seriálu je švédske Are.

Slovenská lyžiarka sa na trať piatkového obrovského slalomu vydá so štartovým číslom 5. Jej najväčšia rivalka a celková líderka SP Mikaela Shiffrinová pôjde s trojkou na drese.

Ako prvá sa na trať vyberie Talianka Federica Brignoneová, ktorej sa doteraz nedarilo podľa jej predstáv, ale v poslednom obráku v Lenzerheide skončila druhá. Dvojku žreb pridelil Švajčiarke Michelle Gisinovej, číslo 4 má ďalšia Talianka Marta Bassinová.

Šestku má tohtosezónna kráľovná najtechnickejšej disciplíny Sara Hectorová, ktorá môže na domácom svahu spečatiť zisk malého glóbusu. Švédka má famóznu formu, vo Svetovom pohári vyhrala štyrikrát a v Pekingu získala zlatú olympijskú medailu.

Elitnú sedmičku uzavrie francúzska ikona obrovského slalomu Tessa Worleyová, víťazka posledných pretekov v Lenzerheide.

Prvé kolo štartuje o 15:00, druhé o tri hodiny neskôr. V sobotu je na programe slalom (10:30/13:45).