Ciro Immobile sa zapísal do klubovej histórie! Stal sa najlepším strelcom Lazia v Serii A

Na snímke vpravo útočník Lazia Ciro Immobile strieľa gólNa snímke vpravo útočník Lazia Ciro Immobile strieľa gól Zdroj: TASR/AP/Andrew Medichini

RÍM - Kapitán futbalistov Lazia Rím Ciro Immobile sa zapísal v pondelok do klubovej histórie. Vďaka gólu do siete Benátok, ktorým zariadil víťazstvo domácich 1:0 v zápase 29. kola Serie A, sa stal historicky najlepším strelcom Lazia v najvyššej talianskej súťaži. Tridsaťdvaročný útočník má na konte 144 presných zásahov v drese rímskeho klubu, o jeden viac ako legendárny Silvio Piola.

Immobile premenil v 58. minúte pokutový kop, už predtým na začiatku druhého polčasu mu neuznali jeden gól pre ofsajd. Lazio sa vďaka výhre posunulo v tabuľke na piatu priečku. "Chcem sa poďakovať môjmu tímu, v každom zápase a každú sezónu je na mojej strane. Spoluhráči mi neustále pomáhajú pokoriť rekordy," vyznal sa Immobile. "Raz keď skončím s futbalom, bude ma zaujímať hlavne to, čo si o mne ľudia myslia. Som skutočne hrdý na to, čo sa mi tu podarilo dosiahnuť. Ďakujem fanúšikom, ktorí ma od prvého dňa v klube podporujú," uviedol pre DAZN Immobile, ktorý vedie tohtosezónne poradie kanonierov v Serii A s 21 presnými zásahmi. Do Lazia prišiel v lete 2016, počas šiestich sezón odohral za klub dokopy 201 ligových zápasov.

Ciro Immobile oslavuje gól Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/AP/Andrew Medichini

Taliansky reprezentant a majster Európy už dávnejšie pokoril klubový strelecký rekord vo všetkých súťažiach. Celkovo nastrieľal za Lazio 176 gólov, Piola ich počas deviatich rokov v rímskom tíme strelil 149. Piola je však absolútny strelecký rekordér Serie A s 247 presnými zásahmi, ktoré dal v drese Pro Vercelli, Lazia, Juventusu a Novary. Immobile skóroval v 284 stretnutiach v najvyššej talianskej súťaži 176-krát, okrem Lazia hral aj za Juventus, Janov a FC Turín. Mimo Apeninského polostrovu obliekal dresy Borussie Dortmund a FC Sevilla.

Viac o téme: Lazio Rím Ciro Immobile Seria A