VIDEO Banská Bystrica krôčik od postupu: Barani pod Urpínom predviedli s Trenčínom ďalší obrat

Na snímke zľava Jakub Urbánek (HC ‘05 Banská Bystrica) sa teší so spoluhráčmi po druhom góleNa snímke zľava Jakub Urbánek (HC ‘05 Banská Bystrica) sa teší so spoluhráčmi po druhom góle Zdroj: TASR - Radovan Stoklasa

BANSKÁ BYSTRICA - Hokejisti domácej Banskej Bystrice zvíťazili aj vo štvrtkovom druhom zápase predkola Kaufland play off Tipos extraligy nad Trenčínom 4:2 a v sérii na tri víťazné stretnutia vedú 2:0. V stredu "barani" zdolali "vojakov" 3:2. Séria sa sťahuje do Trenčína, kde je v sobotu 19. marca na programe zápas číslo tri.

Prvá tretina patrila trenčianskym hokejistom. Ujali sa vedenia po spornom vylúčení domácich, ktorí mali podľa čiarového arbitra na ľade šiestich hráčov. Presilovku využil po piatich sekundách z ľavého kruhu Kudla. Dukla mala aj ďalšie príležitosti. Z protiútoku nesupel po prihrávke Minárika pred bránkou zakončujúci Žiak a potom ani Duda dvakrát voľný z medzikružia. Po druhej nevyužitej presilovke hostí mala jedinú vážnejšiu možnosť aj Banská Bystrica, konkrétne v pätnástej minúte Bubelom, ten spomedzi kruhov poslal bekhendom puk tesne vedľa žrde. Do prestávky mohol pridať druhý gól po chybe Björkunga Krajč, Weninger bol proti a jeho spoluhráči si následne nevedeli dať rady ani v početnej výhode.

V druhom dejstve najprv Trenčania nezužitkovali presilovku, po tvrdej strele Krajča sa puk obtrel o bočnú konštrukciu bránky. Priostrilo sa, pribudli súboje, čo viac pasovalo ´baranom´. Tí vyrovnali v 27. minúte, po strele Bačíka sa vyrazený puk dostal pred Björkunga v ľavom kruhu a švédsky obranca ho poslal do odkrytej časti Valentovej brány. Potom Paukovček férovo priznal, že Rehuš ho nepodrazil, ale napadnutie Berishu o pár sekúnd už bolo nedovolené a v početnej výhode Urbánek na druhý pokus upratal odrazený puk do bránky – 2:1. Oba góly padli za 75 sekúnd. Po týchto momentoch zvonili žŕdky. Najprv na ňu zazvonil domáci Tamáši z asi metra, na druhej strane Kudla spoza kruhov v presilovke. Veľkú šancu mal i Krajč, Weninger so šťastím zasiahol, no kapituloval pri druhej presilovke súpera v krátkom slede. Ujala sa totiž strela Kudlu od modrej cez spleť hráčov a bolo 2:2. A Dukla mohla ísť aj do vedenia, ak by Berisha po chybe Björkunga zoči–voči gólmanovi HC ´05 uspel. Pred druhou prestávkou mohli aj Bystričania streliť tretí gól, z prečíslenia troch na dvoch sa nepresadil zakončujúci Lamper pri ľavej žrdi.

Na začiatku tretej tretiny to skúšal znovu aktívny Krajč a takmer našiel medzeru medzi betónmi kanadského brankára. Bystričania potom nevyužili presilovku, ale po nej sa tešili z gólu. Fossier výborne napádal Lemckeho a Kabáč Nemčíka, z čoho ťažil pred bránkou úplne osamotený Tamáši a nekompromisne zakončil – 3:2. Domáci v ďalšom priebehu nevyťažili štvrtý gól z ďalšej početnej výhody, hoci počas nej mali tlak. S pribúdajúcim záverom sa museli zamerať na pozornú defenzívu a 37 sekúnd pred koncom sa im podarilo dať Bergerom gól do prázdnej bránky, keďže Dukla hrala vabank v šestici bez Valenta.

HC´05 Banská Bystrica – HK Dukla Trenčín 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
Góly: 26. Björkung (Bačík, Melcher), 28. Urbánek (Berger, Šoltés), 46. Tamáši (Fossier, Kabáč), 60. Berger – 4. Kudla (Krajč, Bezúch), 35. Kudla (Mahbod, Krajč). Rozhodcovia: Baluška, M. Korba – D. Konc ml., Synek, vylúčení: 5:4, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 1376 divákov.

Banská Bystrica: Weninger - Cardwell, Bačik, Björkung, Crevier-Morin, Kostromitin, Ďatelinka – Urbánek, Berger, Šoltés – Gabor, Tamáši, Kabáč – Lamper, Bubela, Melcher – Fossier, Paukovček, Matej Bača

Trenčín: Valent – Martin Chovan, Lemcke, Nemčík, Starosta, Chromiak, Žiak – Tybor, Sojčík, Minárik – Bezúch, Mahbod, Krajč – Valach, Rehuš, Berisha – Krajčovič, Švec, Duda – Honzek