VIDEO Hrozivý pohľad na talianskeho cyklistu: Po dojazde v záverečnom špurte skolaboval!

Sonny ColbrelliSonny Colbrelli Zdroj: cyclingnews.com

SANT FELIU DE GUIXOLS - Víťazom úvodnej etapy cyklistických pretekov Okolo Katalánska sa stal Michael Matthews. Tridsaťjedenročný Austrálčan zo stajne BikeExchange - Jayco triumfoval v záverečnom šprinte do kopca pred talianskym rovesníkom Sonnym Colbrellim (Bahrain Victorious) a zaknihoval prvé víťazstvo v sezóne. Tretí v 171 km dlhej zvlnenej etape skončil Francúz Quentin Pacher (Groupama–FDJ).

Dramatickú dohru mala úvodná etapa cyklistických pretekov Okolo Katalánska, ktorú vyhral Austrálčan Michael Matthews. V hromadnom špurte zvíťazil po 171 kilometroch pred európskym šampiónom Talianom Sonnym Colbrellim, ktorý po dojazde skolaboval a lekári ho zachraňovali pomocou masáže srdca.

Podľa španielskej televízie tridsaťjedenročný jazdec stajne Bahrajn-Victorious znovu nadobudol vedomie a bol prevezený na vyšetrenia do nemocnice. Colbrelli mal v sobotu ísť Miláno-Sanremo, ale kvôli zápalu priedušiek nakoniec na štarte chýbal.

Matthews si pripísal prvé víťazstvo po roku a pol. Po prvenstvo si došpurtoval dva dni po tom, čo sa musel uspokojiť so štvrtou priečkou na monument Miláno-Sanremo. V úvode 101. ročníka Okolo Katalánska využil vo finiši do mierneho stúpania znalosti prostredia, pretože v Sant Feliu de Guíxols ovládol etapu už pred tromi rokmi.

"Už to bola doba, čo som naposledy vyhral. Veľmi to pre mňa znamená, vrátiť sa sem a znova zvíťaziť," pochvaľoval si tridsaťjedenročný Austrálčan, ktorý čakal na triumf od predminulého augusta. Priebežné poradie vedie pred Colbrellim vďaka bonifikácii o štyri sekundy.

Dvaja českí účastníci pretekov WorldTour skončili v poli porazených. Michal Schlegel na 114. mieste stratil na víťaza takmer deväť minút, Jan Hirt obsadil 162. priečku s mankom cez 17 minút.

Viac o téme: Okolo Katalánska Sonny Colbrelli
  • Zdroj: TASR, ČTK