Mladé Slovenky vstúpili do turnaja slušne: Proti domácim favoritkám dokázali udržať remízu

Slovenské futbalistky do sedemnásť rokovSlovenské futbalistky do sedemnásť rokov Zdroj: futbalsfz.sk

DUBLIN - Slovenské futbalistky do 17 rokov remizovali v stredajšom prvom zápase druhého kola kvalifikácie ME 2022 Ligy A v Dubline s domácimi írskymi rovesníčkami 1:1. Zverenky reprezentačného trénera Jozefa Jelšica nastúpia v 1. skupine v sobotu proti Islandu a v utorok proti Fínsku (oba zápasy o 13.00 SEČ).

Mladé Slovenky proti favoritovi turnaja išli do vedenia v 72. minúte po premenenej penalte Anety Surovej. O cennú výhru prišli v 88. minúte, keď vyrovnala Michaela Lawrenceová.

Na záverečný turnaj ME, ktorý sa hrá od 3. do 15. mája 2022 v Bosne a Hercegovine, postúpi sedem víťazov kvalifikačných skupín.