Smutný koniec kapitána tureckej reprezentácie: Do konca života sa budem kvôli tomu budiť

Kapitán tureckej futbalovej reprezentácie Burak Yilmaz nepremenil v Portugalsku pokutový kopKapitán tureckej futbalovej reprezentácie Burak Yilmaz nepremenil v Portugalsku pokutový kop Zdroj: SITA/AP/Luis Vieira

INSTANBUL - Kapitán tureckej futbalovej reprezentácie Burak Yilmaz oznámil ukončenie reprezentačnej kariéry. Stalo sa tak deň po tom, čo v semifinále baráže MS 2022 nepremenil v Portugalsku pokutový kop, ktorý mohol zmeniť vývoj zápasu s konečným rezultátom 3:1 pre domácich.

Tridsaťšesťročný útočník na pôde favorita znížil v 65. minúte na 1:2 a päť minút pred koncom mal obrovskú príležitosť vyrovnať a poslať zápas do predĺženia. Z penalty však tesne prekopol bránku. Matheus Nunes potom v závere spečatil tretím gólom postup Portugalska.

"Bol to môj posledný zápas. Myslím si, že sa teraz budem až do konca života budiť každú noc s tým, že som tú penaltu premenil," povedal podľa agentúry AFP Yilmaz, ktorý zaznamenal 31 gólov v 71 dueloch v reprezentačnom drese.

Kapitán tureckej futbalovej reprezentácie Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/AP/Luis Vieira

Turecko sa naposledy na MS predstavilo v roku 2002, keď na šampionáte obsadilo tretiu priečku.

Viac o téme: Turecko Burak Yilmaz