Dramatický zápas Kamerunu v boji o Katar: O postupe rozhodol gól v 124 minúte!

Oslavy hráčov Kamerunu z postupu na MS 2022Oslavy hráčov Kamerunu z postupu na MS 2022 Zdroj: SITA/AP/Anis Belghoul

BLIDA - Futbalisti Kamerunu, Maroka a Tuniska postúpili na majstrovstvá sveta do Kataru. Kamerunčania v dramatickom zápase v Blide zdolali domáce Alžírsko 2:1 po predĺžení, o triumfe a postupe rozhodol útočník Lyonu Karl Toko Ekambi v 120.+4 minúte.

Prvý zápas síce vyhrali Alžírčania vonku 0:1, ale Kamerun napokon uspel vďaka gólu na ihrisku súpera, toto pravidlo v Afrike na rozdiel napríklad od Európy ešte platilo.

Maroko zdolalo doma suverénne DR Kongo 4:1 a po remíze 1:1 v prvom zápase si jasne dokráčalo po postup. Tunisku stačila domáca bezgólová remíza s Mali, keďže v prvom zápase súpera zdolalo 1:0.

Turnaj v Katare tak pozná už 27 z 32 účastníkov. Žreb základných skupín je na programe v piatok. Poslední účastníci šampionátu budú kvôli ruskej invázii na Ukrajinu známi až v júni.