VIDEO Kucka nešťastne ovplyvnil prehru Watfordu, Eriksen strelil víťazný gól proti Chelsea

Christian Eriksen a Mathias Jorgensen v súbojiChristian Eriksen a Mathias Jorgensen v súboji Zdroj: SITA/AP/Jon Super

LONDÝN - Futbalisti Brentfordu triumfovali v sobotnom stretnutí 31. kola Premier League na ihrisku Chelsea prekvapujúco suverénne 4:1. Víťazný gól na 2:1 dal v 54. minúte Christian Eriksen. Dán už po návrate na trávniky po srdcovom kolapse skóroval za dánsku reprezentáciu, v drese svojho nového klubu sa gólovo presadil premiérovo.

Chelsea pred súbojom londýnskych tímov ťahala päťzápasovú víťaznú šnúru a tesne po zmene strán išla do vedenia po exportnej strele Rüdigera v 48. min. Nováčik sa však nezlomil a o šesť minút už viedol. Eriksenov gól prišiel po rýchlom protiútoku. Loptu z vlastnej polovice vyviezol Bryan Mbeumo, naviazal na seba pozornosť troch obrancov a do šestnástky poslal ideálnu prihrávku úplne voľnému Eriksenovi. Brentford zabodoval naplno tretíkrát z uplynulých štyroch stretnutí a opäť si vylepšil situáciu v záchranárskom súboji. Chelsea ukončila šnúru piatich víťazstiev.

Kucka zahodil šancu, Liverpool vzápätí skóroval

Futbalisti Watfordu v zostave so slovenským reprezentantom Jurajom Kuckom prehrali v sobotňajšom zápase 31. kola Premier League na ihrisku Liverpoolu 0:2. Naďalej im tak patrí 18. priečka, prvá pod čiarou zostupu. Domáci vyhrali desiaty ligový duel v sérii a o dva body sa dostali na čelo súťaže pred Manchester City, ktorý má zápas k dobru.

Mohamed Salah Jurajovi Kuckovi Galéria fotiek (17) Zdroj: SITA/AP/Jon Super

Slovenský stredopoliar odohral celý duel a v 22. minúte mal veľkú šancu otvoriť skóre. Podarilo sa mu uniknúť obrane "The Reds" a išiel sám na brankára Alissona. Ten ho však vychytal a z protiútoku udrel Liverpool. Joe Gomez našiel centrom v šestnástke Dioga Jotu a ten hlavičkou rozvlnil sieť. Poistku pridal v závere z pokutového kopu Fabinho.

City víťazne, United remizoval s Leicestrom

Manchester City nemal komplikácie na pôde predposledného Burnley a zvíťazil 2:0. Oba góly dal v úvodnej polhodine.  Na budúcu nedeľu privíta Liverpool v šlágri o čelo tabuľky. Manchester United nastúpil bez Cristiana Ronalda a v súboji s Leicesterom získal doma iba bod za remízu 1:1. V tabuľke je šiesty a stráca tri body na štvrtú priečku, zaručujúcu účasť v Lige majstrov. Štvrtý Arsenal má navyše o dva zápasy menej.