VIDEO Hokejový sviatok na Liptove: Legendárny Jágr ukázal slovenským fanúšikom svoje kvality!

Jaromír JágrJaromír Jágr Zdroj: Profimedia

Hokejisti Kladna vyhrali prípravné stretnutie na baráž o extraligu na ľade Liptovského Mikuláša 6:3. Po dvoch góloch víťazov dali Miroslav Indrák a Nicolas Hlava, tri body za gól a dve asistencie si pripísal Adam Kubík a jeden gól i prihrávku zaznamenal päťdesiatročný hrajúci majiteľ Rytierov Jaromír Jágr.

Kladno sa na týždňové sústredenie do Liptovského Mikuláša, ktorý tiež čaká baráž o udržanie sa v slovenskej extralige, vydalo v pondelok a s tamojším celkom sa stretne ešte vo štvrtok (od 17:00).

Domáci sa síce ujali vedenia po 64 sekundách, kedy skóroval Arturs Salija, ale v 16. minúte vyrovnal v presilovej hre Kubík a za 78 sekúnd otočil stav po Jágrovej prihrávke Indrák. Dvadsaťtri sekúnd pred koncom prvej tretiny zvýšil druhý najproduktívnejší hráč histórie NHL na 3:1.

Liptovský Mikuláš gólmi Michala Uhríka a Adama Halušku z 23. a 37. minúty vyrovnal krok, Rytierov ale 20 sekúnd pred koncom druhej časti poslal opäť do vedenia Indrák. V tretej tretine pečatil výhru hostí dvoma gólmi Hlava.

Viac o téme: Jaromír Jágr HK 32 Liptovský Mikuláš HC Kladno