Liga im vystavila stopku: Dvaja ruskí futbalisti museli opustiť krajinu

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: Getty Images

PRAHA - V prvej futbalovej lige v Česku nebudú pokračovať ruský obranca Maksim Matvejev z Českých Budějovíc ani jeho krajan z pražských Bohemians Jevgenij Nazarov. Obom neboli predĺžené pracovné víza. Česká vláda po začiatku ruskej invázie na Ukrajinu rozhodla o zastavení vydávania víz ruským občanom s výnimkou humanitárnych prípadov.

Dvadsaťročný Matvejev prišiel do Dynama z rezervy Lokomotívu Moskva ešte len v zime. Počas krátkeho pôsobenia na juhu Čiech sa do A-tímu nepresadil. V nominácii na ligový zápas sa objavil raz, do hry ale nezasiahol. Teraz sa vráti do vlasti.

"Mrzí nás, že o Maksa prichádzame, videli sme v ňom veľký potenciál. Avšak situácia sa v poslednej dobe zmenila natoľko, že nie je možné, aby v našom klube pokračoval. Žiadosť o dlhodobé víza podal včas, avšak kvôli vojnovému konfliktu na Ukrajine bolo ich vydanie pozastavené," uviedol pre klubový web športový riaditeľ Milan Čadek.

Zimná posila Bohemians Nazarov odohral za "Klokanov" na jar štyri ligové minúty. Aj dvadsaťštyriročný bývalý hráč Teplíc musel Česko opustiť a hľadá si nový angažmán.

"Bežná administratíva, ktorá by štandardnou cestou neznamenala žiadny problém, vystavila stopku. Klub sa pokúšal nájsť Nazarovovi hosťovanie v krajinách, ktoré by to umožnili. Keď lehota uplynula a hráč musel republiku nútene opustiť, uvoľnila ho Bohemka zo zmluvy, aby mohol v ďalšej kariére pokračovať inde," uviedol vršovický klub vo vyhlásení na webe.

Viac o téme: Rusko SK Dynamo České Budějovice Vojna Bohemians Praha Maksim Matvejev Jevgenij Nazarov
  • Autor: © Zoznam/
  • Facebook/SK Dynamo České Budějovice, Bohemians Praha 1905
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy