VIDEO Hviezdy Bayernu v Španielsku neuspeli: Villarreal po Juventuse skolil aj nemeckého giganta!

Arnaut Danjuma oslavuje so spoluhráčmi úvodný gól VillarrealuArnaut Danjuma oslavuje so spoluhráčmi úvodný gól Villarrealu Zdroj: TASR/AP/Alberto Saiz

VILLARREAL - V druhom stredajšom stretnutí prekvapujúco zaváhal Bayern Mníchov a zo štadióna Villarrealu si odniesol prehru 0:1. Odveta je na programe v utorok 12. apríla.

Villarreal začal proti favorizovanému Bayernu výborne a už vo 8. minúte išiel do vedenia. Po rýchlej akcii po pravej strane sa lopta dostala cez Morena, Lo Celsa a strele Pareja až k Danjumovi, ktorý ju poslal do siete - 1:0. V ďalších minútach držal loptu Bayern, ale cez dobre organizovanú defenzívu sa v prvom polčase nedokázal dostať do šancí a ani raz nevystrelil na bránku. Naopak, Villarreal mohol ísť do dvojgólového vedenia, no VAR v 41. minúte neuznal pre ofsajd zásah Coquelina, ktorého center z veľkého uhla zapadol za Neuera.

Kingsley Coman a Pervis Galéria fotiek (6) Zdroj: TASR/AP/Alberto Saiz

Po zmene strán zvýšili Bavori aktivitu a hneď prišla šanca Gnabryho, ktorý tesne minul. Na druhej strane opečiatkoval žrď Moreno. Villarreal sa držal v obrane a vyrážal do rýchlych brejkov, po jednom z nich tesne minul striedajúci Pedraza. V 63. minúte spravil veľkú chybu pri rozohrávke vybehnutý Neuer, Moreno sa pokúsil o lob z vlastnej polovice, ale minul. V 66. minúte nepremenil tutovku Danjuma, ktorý pri zakončení zaváhal. Bayern si pripísal prvú strelu na bránku z kopačky Daviesa. V ofenzíve to však hosťom nefungovalo a nedokázali si vypracovať gólové šance. Zo Španielska tak odišli s tesnou prehrou, no mohli inkasovať aj viackrát. V 86. minúte spálil ďalšiu gólovú šancu Pedraza.

FC Villarreal - Bayern Mníchov 1:0 (1:0)
Gól: 8. Danjuma. Rozhodca: Anthony Taylor (Angl.), ŽK: Estupinan

Villarreal: Rulli - Foyth (81. Aurier), Albiol, P. Torres, Estupinan - Coquelin (59. Pedraza), Capoue, Parejo - Moreno, Danjuma (81. Chukwueze), Lo Celso

Bayern: Neuer - Pavard (71. Süle), Upamecano, Hernandez, Davies - Kimmich, Musiala - Coman, Müller (62. Goretzka, 90.+4 Roca), Gnabry (62. Sane) - Lewandowski

Viac o téme: FC Bayern Mníchov CF Villarreal