Čo sa to deje s Petrom Saganom? Blízka osoba prehovorila o forme slovenského cyklistu

Slovenský cyklista Peter SaganSlovenský cyklista Peter Sagan Zdroj: Profimedia

BRATISLAVA – Približne 40 kilometrov pred cieľom menších pretekov Circuit Cycliste Sarthe - Pays de la Loire sa zrodil útok, ktorý iniciovali Mads Pedersen a Benoit Cosnefroy. O víťazovi stredajšej 2. etapy sa napokon rozhodlo až v hromadnom šprinte a z triumfu sa radoval Holanďan Olav Kooij.

Za normálnych okolností by sa do naháňačky za etapovým vavrínom zapojil aj náš cyklista Peter Sagan. Lenže trojnásobný majster sveta sa ešte stále nedostal do svojej optimálnej formy, aby mohol konkurovať tým najrýchlejším mužom v pelotóne.

Tridsaťdvaročný hviezdny jazdec tímu TotalEnergies zosadol z bicykla a odišiel do tímového autobusu. O jeho súčasnom rozpoložení i vyhliadkach pred záverom klasikárskej časti sezóny prehovoril Saganov mediálny manažér Gabriele Uboldi.

"Tak ako pred mesiacom. Cítil sa zle a mal nezvyčajnú bolesť v nohách a na hrudníku. Nevieme, čo sa deje. Musí podstúpiť ďalšie vyšetrenia, aby sme to zistili," povedal v stredu večer pre Cyclingnews.

Slovenský cyklista Peter Sagan Galéria fotiek (2) Zdroj: Profimedia

Žilinského rodáka sprevádzali v uplynulom období zdravotné problémy, pre ktoré neštartoval na slávnej klasike Okolo Flámska. Nedokončil ani Tirreno – Adriatico či tradičnú jednorazovku Gent – Wevelgem. V úvode roka mal druhýkrát pozitívny test na Covid-19, potom ho trápila zvýšená teplota a žalúdočné ťažkosti.

"Pokiaľ viem, je to prvýkrát, čo odstúpil z etapových pretekov z iného dôvodu ako pád. Na Circuit Sarthe by nikdy nemal problém udržať sa v pelotóne, aj keby nebol úplne fit. Mali mu pomôcť, aby sa dostal späť do rytmu," uviedol Gabriele Uboldi.

Štart na Paríž – Roubaix otázny

Sezóna jarných klasík vyvrcholí 17. apríla monumentom Paríž – Roubaix, ktorý Sagan v roku 2018 vyhral. Ešte predtým je na programe ardénska klasika Amstel Gold Race. Tú s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou vynechá, nad jeho štartom na "Pekle severu" ešte visí otáznik.

"Zatiaľ nie je rozhodnuté, či pôjde, alebo nie, ale pri pohľade na jazdcov ako Pedersen, sa zdá, že pre Petra bude náročné dostať sa späť do formy, aby im konkuroval," myslí si mediálny manažér sedemnásobného víťaza zeleného dresu na Tour de France.

Viac o téme: Peter Sagan Paríž - Roubaix Gabriele Uboldi Benoit Cosnefroy Mads Pedersen TotalEnergies Olav Kooij Circuit Cycliste Sarthe - Pays de la Loire

Súvisiace články

Staršie správy

Videá