Villarreal senzačne ukončil rekordnú sériu Bayernu Mníchov: Mohlo to pre nás dopadnúť oveľa horšie

Na snímke futbalisti Villarrealu sa tešia po víťazstve nad Bayernom MníchovNa snímke futbalisti Villarrealu sa tešia po víťazstve nad Bayernom Mníchov Zdroj: TASR/AP/Alberto Saiz

MADRID - Futbalisti FC Villarreal v Lige majstrov ukončili rekordnú 22-zápasovú sériu Bayernu Mníchov bez prehry na ihriskách súperov. Po víťazstve 1:0 v úvodnom štvrťfinálovom dueli majú šancu zahrať si po 16-ročnej prestávke v semifinále prestížnej súťaže. Bayern v LM naposledy prehral mimo Allianz arény v roku 2017 v Paríži so St. Germain, ktorý vtedy viedol Unai Emery - terajší kouč Villarrealu.

Španielsky tím začal proti favorizovanému Bayernu výborne a už v ôsmej minúte išiel do vedenia. Po rýchlej akcii po pravej strane sa lopta dostala cez Gerarda Morena, Giovaniho Lo Celsa a strele Daniho Pareja až k Arnautovi Danjumovi, ktorý ju poslal do siete - 1:0. V ďalších minútach držal loptu Bayern, ale cez dobre organizovanú domácu defenzívu sa v prvom polčase nedokázal dostať do šancí a ani raz nevystrelil na bránku. Naopak, Villarreal mohol ísť do dvojgólového vedenia, no VAR v 41. minúte neuznal pre ofsajd zásah Francisa Coquelina, ktorého center z veľkého uhla zapadol za Manuela Neuera.

Po zmene strán zvýšil Bayern aktivitu a hneď prišla šanca Sergea Gnabryho, ktorý tesne minul. Na druhej strane opečiatkoval žrď Moreno. Villarreal sa držal v obrane a vyrážal do rýchlych brejkov, po jednom z nich tesne minul striedajúci Alfonso Pedraza. V 63. minúte spravil veľkú chybu pri rozohrávke vybehnutý Neuer, Moreno sa pokúsil o lob z vlastnej polovice, ale minul. V 66. minúte nepremenil tutovku Danjuma, ktorý pri zakončení zaváhal. Bayern si pripísal prvú strelu na bránku z kopačky Alphonsa Daviesa, ktorý sa vrátil na trávniky po dlhej pauze spôsobenej problémami so srdcom. Kanadský reprezentačný obranca naposledy hral 17. decembra.

Kingsley Coman a Pervis Galéria fotiek (7) Zdroj: TASR/AP/Alberto Saiz

Bavori sa počas celého zápasu nedokázali presadiť proti dobre organizovanej obrane Villarrealu. Thomas Müller považuje prehru 0:1 za prijateľnú. "Mohlo to pre nás dopadnúť oveľa horšie. Villarreal si zaslúži pochvalu za predvedený výkon. V osemfinále vyradil Juventus Turín a v utorňajšom zápase opäť potvrdil, že medzi elitnú osmičku nepostúpil náhodou. Musíme sa rýchlo zmobilizovať a v Mníchove sa prezentovať v oveľa lepšom svetle," zdôraznil Müller.

Arnaut Danjuma oslavuje so Galéria fotiek (7) Zdroj: TASR/AP/Alberto Saiz

Aj tréner Bayernu Julian Nagelsmann označil prehru vzhľadom na priebeh zápasu za zaslúženú. "V prvom polčase sme nedôrazne bránili, chýbala nám sila v osobných súbojoch. V ofenzíve sme boli bezzubí a nevypracovali sme si veľa šancí. V druhom dejstve to bol bláznivý zápas. Vrhli sme všetky sily do útoku v snahe vyrovnať, no zabúdali sme na zadné vrátka a mohli sme po rýchlych brejkoch Villarrealu inkasovať ďalšie dva góly," priznal Nagelsmann.

Podľa Giovaniho Lo Celsa nastúpili hráči Villarrealu proti šesťnásobnému európskemu šampiónovi veľmi motivovaní. "Po žrebe sa veľa hovorilo o tom, že Bayern je favorit a mal by s prehľadom postúpiť do semifinále. Nastúpili sme na zápas s veľkou pokorou, no zároveň s veľkým hladom po víťazstve. Bayern patrí nepochybne medzi najlepšie tímy na svete, no dokázali sme eliminovať jeho najväčšie zbrane a naše víťazstvo mohlo byť aj výraznejšie," povedal argentínsky stredopoliar pre akreditované médiá.

Viac o téme: Bayern Mníchov Liga majstrov FC Villarreal