VIDEO Slavia vyrovnala v posledných sekundách zápasu s Feyenoordom, Bodö/Glimt šokovalo AS Rím

Gólová radosť hráčov Slavie PrahaGólová radosť hráčov Slavie Praha Zdroj: SITA/AP/Peter Dejong

ROTTERDAM - Futbalisti Slavie Praha v zostave so slovenským reprezentantom Ivanom Schranzom remizovali v prvom zápase štvrťfinále Európskej konferenčnej ligy na trávniku Feyenoordu Rotterdam 3:3, hoci dvakrát prehrávali. Odveta v Edene je na programe 14. apríla. Postupujúci narazí v semifinále na víťaza dvojzápasu medzi Olympique Marseille a PAOK Solún, v prvom štvrťfinálovom meraní síl uspel francúzsky tím doma 2:1.

Do zápasu so Slaviou vstúpil lepšie holandský tím, s ktorým mali "zošívaní" dvakrát do činenia už v skupinovej fáze a ani raz ho nedokázali zdolať. V 10. minúte išli domáci po rohu súpera do rýchleho protiútoku, Sinisterra si zľava naviedol loptu na strelu a pri bližšej žrdi prekvapil brankára Kolářa. Náskok mohol zvýšiť Kökcü, ktorému prekazilo radosť z gólu brvno. Feyenoord bol v prvom polčase aktívnejší, no v 41. minúte inkasoval. Olayinka na dvakrát pretlačil loptu cez Marciana a hoci sa domáci dožadovali odpískania ofsajdu, turecký rozhodca Meler gól uznal.

Vľavo tréner Slavie Jindřich Galéria fotiek (6) Zdroj: TASR/AP/Peter Dejong

Krátko po zmene strán Kolář vytlačil loptu na roh po nebezpečnej strele Tila. Hráči českého šampióna však boli domácim minimálne vyrovnaným súperom a v 67. minúte sa im podarilo umlčať tribúny štadióna De Kuip. Schranz našiel centrom Sora a Nigérijčan z tesnej blízkosti prekonal brankára Feyenoordu - 1:2. Domáci vrhli sily do útoku a podarilo sa im otočiť skóre. V 74. minúte vyrovnal Senesi a v 86. minúte Kolář trochu podcenil priamy kop Kökcüa - 3:2. Posledné slovo však patrilo hosťom, ktorí vyrovnali v poslednej minúte nadstaveného času. Po rohu Baha vypálil z druhej vlny Sor, loptu zastavil Traore a pätičkou ju poslal okolo Marciana do siete - 3:3.

V zápase Leicester City - PSV Eindhoven, ktorý viedol slovenský rozhodca Ivan Kružliak, gól nepadol. V ďalšom stretnutí AS Rím nezvládol úlohu favorita a na trávniku nórskeho debutanta vo štvrťfinálovej fáze európskych pohárov FK Bodö/Glimt prehral 1:2. O triumfe domácich rozhodol v 89. minúte Vetlesen.

Momentka zo zápasu FK Galéria fotiek (6) Zdroj: TASR/AP/Mats Torbergsen/NTB

prvé zápasy štvrťfinále EKL 2021/2022:
Olympique Marseille - PAOK Solún 2:1 (2:0)
Góly: 13. Gerson, 45. Payet - 48. El Kaddouri. ČK: 90.+4 Gerson (Marseille). Rozhodoval: Marciniak (Poľ.)

FK Bodö/Glimt - AS Rím 2:1 (0:1)
Góly: 56. Saltnes, 89. Vetlesen - 43. Pellegrini. Rozhodoval: Gözübüyük (Hol.)

Leicester City - PSV Eindhoven 0:0
Rozhodoval: KRUŽLIAK (SR)

Feyenoord Rotterdam - Slavia Praha 3:3 (1:1)
Góly: 10. Sinisterra, 74. Senesi, 86. Kökcü - 41. Olayinka, 67. Sor, 90.+5 Traore. Rozhodoval: Meler (Tur.)