VIDEO Exkluzívna lahôdka v podaní útočníka Košíc: Tomuto gólu zatlieskali aj fanúšikovia Slovana

Pavel KlhůfekPavel Klhůfek Zdroj: TASR/Milan Kapusta

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v prvom semifinálovom zápase Kaufland play off Tipos extraligy nad HC Košice 5:2 a ujali sa vedenia v sérii 1:0. Košičania viedli po prvej tretine 1:0, no v druhej tretine inkasovali trikrát a na to už nedokázali reagovať.

Hostia išli do vedenia v 7. minúte po nádhernom góle Klhůfka. Český útočník si pred zakončením dal hokejku medzi nohy a tejto jeho akcii zatlieskali aj domáci fanúšikovia.

V 28. minúte poslal Yogana do úniku Haščák a útočník Slovana prekonal Košarišťana strelou medzi betóny - 1:1. Tento stav platil do 36. minúty, keď Takáč našiel pred bránkou nekrytého Jääskeläinena a fínsky krídelník poslal Slovan do vedenia. Len 25 sekúnd po góle na 2:1 dal svoj druhý gól v zápas Yogan, záver druhého dejstva bol ešte dramatický. V oslabení totiž Matoušek vo vyloženej šanci namieril len do žŕdky a vzápätí znížil McPherson na 3:2.

V tretej tretine to bol boj o každý kúsok ľadu. Košičania sa už do ofenzívy príliš nedostávali, ale ich snaha bola viditeľná. Zmrazil ich však gól Takáča v 50. minúte, útočník Slovana zužitkoval prihrávku Jääskeläinena a sám pred Košarišťanom mieril tvrdo i presne. Oceliari mali potom šancu po akcii Chovana, ale útočník hostí nezasunul puk pod betón Petersa. Naopak, Rapuzzi onedlho vyrazil do brejku, natlačil sa pred bránku a definitívne uzavrel skóre zápasu na 5:2. Druhý zápas je na programe v piatok o 18.30 opäť v Bratislave.

Viac o téme: HC Košice HC Slovan Bratislava Pavel Klhufek