VIDEO Nevyberavý zákrok, po ktorom dostal trest: Chárov spoluhráč vynechá najbližší zápas

Casey CizikasCasey Cizikas Zdroj: SITA/AP/John Minchillo

NEW YORK - Vedenie hokejovej NHL potrestalo útočníka New Yorku Islanders Caseyho Cizikasa jednozápasovým trestom za narazenie obrancu Caroliny Hurricanes Brandana Smitha.

Spoluhráč slovenského obrancu Zdena Cháru tvrdo atakoval Smitha v úvode tretej tretiny piatkového súboja na ľade Caroliny. Smith narazil prilbou na mantinel a hoci odišiel z ľadu po svojich, bol otrasený a zápas nedohral. Cizikas si po ataku odsedel dve minúty za narazenie, trest od disciplinárnej komisie dostal krátko pred sobotňajším duelom v St. Louis. Islanders bez jeho služieb prehrali v noci na nedeľu na ľade Blues 1:6.

Cizikas príde aj o 12.500 dolárov zo svojho platu, financie poputujú na konto Hráčskeho rezervného fondu. Informáciu priniesla agentúra AP.

Viac o téme: New York Islanders Casey Cizikas Brandan Smith