Saganov manažér otvorene: Takto som ho nevidel za celú kariéru! Čaká sa na výsledky ďalších testov

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: Profimedia

PARÍŽ - Slovenský cyklista Peter Sagan nenastúpi na sobotnú klasiku Paríž-Roubaix a vynechá zrejme aj ďalšie dva súťažné mesiace. Vidieť by sme ho mohli najbližšie až na pretekoch Okolo Švajčiarska. Jazdec tímu TotalEnergies má podľa slov jeho manažéra zdravotné problémy a vo Francúzsku podstúpil ďalšie vyšetrenia.

Sagan mal v januári druhýkrát pozitívny test na koronavírus. Formu sa pokúsil nájsť na etapových pretekoch nižšieho rangu Sarthe - Pays de la Loire, no odstúpil v 2. etape. "Nebude pretekať minimálne mesiac a pol alebo dva, možno až do pretekov Okolo Švajčiarska." uviedol jeho agent a manažér Giovanni Lombardi v rozhovore pre španielsky denník El País. "Kým nebude presne vedieť, čo mu je a nebude môcť dostať liečbu, aby sa to vyriešilo, do pretekov sa nevráti."

"Takto som ho nevidel za celú jeho kariéru. Z pretekov vždy odstúpil len po páde. Teraz  je stále unavený," prezradil Saganov dhoročný manažér.. Sagan bol údajne presvedčený, že jeho zdravotné problémy majú súvislosť s koronavírusom. Testy to však nepotvrdili a vyzerajú byť v norme. "Teraz čaká na výsledok nových testov, aby sa zistilo, či príčinou nie sú nejaké baktérie," dodal Lombardi. 

Viac o téme: Peter Sagan Zdravie Manažér
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky

Súvisiace články