Ďalšia kritika na Putinovu hlavu: Odsúdil ho olympijský víťaz v jeho obľúbenom športe!

Jasuhiro JamašitaJasuhiro Jamašita Zdroj: TASR/Kenzaburo Fukuhara/Kyodo News via AP

TOKIO - Prezident Japonskej džudistickej federácie Jasuhiro Jamašita odsúdil Vladimira Putina kvôli invázii na Ukrajinu. Jeho konanie podľa Jamašitu odporuje džudistickej etike. Ruský prezident sa pritom džudu venuje od mladosti a je držiteľom čierneho opasku. Jamašita s ním pred časom točil inštruktážne video o tomto športe.

Ruská ofenzíva na Ukrajine ale duchu džuda odporuje. "Keď počúvam správy v médiách o neľudských činoch páchaných na Ukrajine a ruskej vojenskej agresii, láme mi to srdce. Prezident Putin je džudista a tieto činy sú proti myšlienkam a zmyslu džuda. Nesmie sa to tolerovať," uviedol Jamašita na serveri insidethegames.

Vladimir Putin Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/Mikhail Klimentyev, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP

Šesťdesiattriročný Jamašita je olympijským víťazom z Los Angeles 1984 v najťažšej váhovej kategórii. Putin ho predtým navštívil v známom tokijskom džudistickom centre v hale Kodokan. V roku 2008 spoločne natočili video s názvom Naučte sa džudo s Vladimirom Putinom. Jamašita, ktorý je zároveň šéfom Japonského olympijského výboru, ale povedal, že jeho vzťahy s ruským prezidentom nie sú také blízke, ako si ľudia myslia.

Putin bol vďaka svojmu blízkemu vzťahu k džudu čestným prezidentom Medzinárodnej džudistickej federácie. Tá ho tejto funkcie zbavila len pár dní po tom, čo Rusko vo februári zaútočilo na Ukrajinu.

Viac o téme: Vladimír Putin Jasuhiro Jamašita
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy