Jokerit v budúcej sezóne v akcii neuvidíme, slávny klub predstavil svoj plán

Hráči fínskeho tímu Jokerit HelsinkiHráči fínskeho tímu Jokerit Helsinki Zdroj: Profimedia

HELSINKI - Jokerit Helsinki po odstúpení z Kontinentálnej hokejovej ligy nebude hrať v budúcej sezóne žiadnu súťaž. Od ročníka 2023/24 by sa chcel vrátiť do fínskej ligy, ktorú opustil pred ôsmimi rokmi. Klub to oznámil na svojom webe.

Jokerit sa v uplynulých týždňoch zbavil aj ďalších väzieb na Rusko kvôli jeho invázii na Ukrajinu. Štyridsaťpercentný podiel v klube od spoločnosti oligarchu Vladimira Potanina odkúpil legendárny útočník Jari Kurri. Päťnásobný víťaz Stanleyho pohára sa tak stal jediným majiteľom Jokeritu.

Vedenie klubu podá prihlášku do fínskej ligy a bude čakať, či bude prijatá. "Čaká nás veľa práce, aby sme ukázali, že sme schopní ligu hrať. Momentálne hľadám niekoho, kto by vlastnil klub so mnou. Som presvedčený, že dokážeme splniť všetky požadované kritériá," uviedol Kurri.

Šesťnásobný fínsky šampión bude musieť vyriešiť okrem iného, ​​kde bude hrať. Od roku 1997 nastupoval v Hartwall Arene, ktorá však má ruských majiteľov. Pokiaľ sa to nezmení, bude Jokerit podľa svojho vyhlásenia hľadať iné pôsobisko.

Viac o téme: KHL Rusko Jokerit Helsinki Ukrajina Hartwall aréna Jari Kurri
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy