Staré známe meno je späť: Brankár Čupryna sa vrátil do Tatrana Prešov

Na snímke vpravo majiteľ Tatranu Prešov Miloslav Chmeliar a vľavo Igor ČuprynaNa snímke vpravo majiteľ Tatranu Prešov Miloslav Chmeliar a vľavo Igor Čupryna Zdroj: TASR/Milan Kapusta

PREŠOV - Do kádra hádzanárov Tatrana Prešov sa vrátil brankár Igor Čupryna. Slovenský reprezentant ukrajinského pôvodu podpísal so svojím staronovým zamestnávateľom trojročnú zmluvu s platnosťou do leta 2025. Informovala o tom oficiálna stránka Tatrana.

Prešovský klub pracuje na tom, aby Čupryna mohol nastúpiť už v semifinálovej sérii slovenskej extraligy proti Sporte Hlohovec. "Igor prišiel s tým, že by sa chcel vrátiť naspäť, pokračovať tu a aj dokončiť kariéru. Z Prešova sa už po aktuálnej skúsenosti nechystá odísť, rozhodol sa tu žiť," uviedol majiteľ klubu Miloslav Chmeliar narážajúc na Čuprynov návrat z Ukrajiny.

Čupryna odišiel z Tatrana po sezóne 2020/2021 do ruského klubu Donských kozákov z Taganrogu. V ich drese patril k oporám tímu, no finančné problémy klubu ho prinútili hľadať nový angažmán. Dohodol sa s ukrajinským klubom Motor Záporožie a po vypuknutí vojenského konfliktu sa vrátil do Prešova.

"Chcem sa poďakovať majiteľovi Tatrana, môjmu agentovi, ale aj prezidentovi Motoru, že pochopili situáciu a hoci v Motore chceli, aby som ostal, napokon ma bez problémov pustili. Myslím si, že je pre obe strany dobre, že to takto dopadlo," uviedol Čupryna, ktorý doplní brankársku dvojicu Colodeti - Leben.

Viac o téme: Tatran Prešov Miloslav Chmeliar Igor Čupryna
  • Autor: © Zoznam
  • Facebook/Handball Team Tatran Prešov
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy