VIDEO Na tento zápas by najradšej zabudla: Česká brankárka v Lige majsteriek chybami potopila PSG!

Česká brankárka Barbora Votíková hrubými chybami potopila svoj tímČeská brankárka Barbora Votíková hrubými chybami potopila svoj tím Zdroj: Profimedia

LYON - Českej brankárke Barbore Votíkovej úvodné semifinále futbalovej Ligy majsteriek nevyšlo. Chybujúca dvadsaťpäťročná gólmanka trikrát inkasovala a Paris St. Germain prehral na ihrisku Lyonu 2:3. Odveta sa uskutoční v Paríži budúcu sobotu.

Celok z hlavného mesta šiel do vedenia v šiestej minúte, Lyon ale o štvrť hodiny neskôr vyrovnal. Votíková neudržala prudký pokus Malardovej a následne ju pri dorážke faulovala. Z nariadenej penalty skórovala Renardová, ktorá sa stala prvou hráčkou, ktorá nastúpila k 100. zápasu v súťaži.

Po pol hodine hry využili hráčky Lyonu zlý odkop Votíkovej k rýchlemu protiútoku a po strele Macariovej prepadla českej reprezentačnej gólmanke lopta pod telom.

Na začiatku druhého polčasu Votíková minula po nedorozumení s obrankyňou Dudekovou loptu pri odkope a dobiehajúca Macariová sa presadila druhýkrát. Dudeková korigovala v 58. minúte konečný výsledok z penalty. Votíková v závere čiastočne nevydarený výkon napravila, keď vychytala v šiestej minúte nastaveného času príležitosť držiteľky Zlatej lopty Hegerbergovej.

V druhom dueli už v piatok obhajkyne prvenstvo z Barcelony deklasovali Wolfsburg 5:1.

Viac o téme: PSG Lyon Barbora Votíková