Ronaldo zachraňuje United, ako sa dá: Dokázal to aj proti Chelsea... Jeho budúcnosť je však nejasná!

Cristiano RonaldoCristiano Ronaldo Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

MANCHESTER - Cristiano Ronaldo strelil piaty gól v uplynulých troch zápasoch a opäť zachránil futbalistom Manchestru United aspoň bod. "Červení diabli" ustáli vo štvrtok veľký tlak Chelsea a na domácom Old Trafforde uhrali remízu 1:1. Aj štvrtý vzájomný duel týchto súperov za sebou sa skončil nerozhodným výsledkom.

Tridsaťsedemročný Ronaldo zariadil hetrikom triumf nad Norwichom 3:2, strelil jediný gól Arsenalu (1:3) a vo štvrtok sa presadil aj do siete Chelsea. United dali v predchádzajúcich piatich dueloch päť gólov a o všetky sa postaral práve portugalský kanonier. A to pred necelými dvoma týždňami prežil osobnú tragédiu, keď mu pri pôrode skonal synček. "Nielen ten gól, ale celý jeho výkon, jeho odhodlanie v 37 rokoch, to jednoducho nie je normálne. Ak bude hrať tak ako v tomto zápase, bude to veľká pomoc pre tento tím," povedal tréner Ralf Rangnick.

Erik ten Hag chce priviesť nových útočníkov

V lige dal Ronaldo 17 gólov a je na druhej priečke spoločne s Heung-min Sonom z Tottenhamu, poradie kanonierov vedie s 22 gólmi Mohamed Salah z FC Liverpool. V 36 zápasoch sezóny zaznamenal Portugalčan vo všetkých súťažiach 23 presných zásahov, no jeho pozícia v Manchestri v nasledujúcom období napriek tomu nie je jasná. Zmluvu má do júna 2023, ale nový tréner Erik ten Hag chce do tímu priviesť nových útočníkov. "Je to niečo, o čom sa musíme porozprávať s Erikom i vedením," odpovedal Rangnick na otázku o Ronaldovej pozícii. "Cristiano má kontrakt na ďalší rok. Je dôležité zistiť, čo chce. Či chce zostať. No jeho výkon bol naozaj skvelý," citovala nemeckého kouča oficiálna klubová stránka.

Cristiano Ronaldo Galéria fotiek (12) Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

United a Chelsea si vďaka Ronaldovmu gólu opäť rozdelili body. V predchádzajúcej sezóne Premier League sa zrodili dve bezgólové remízy, v tejto sa oba duely skončili 1:1. V oboch mala Chelsea výraznú pozičnú i streleckú prevahu, ale nedokázala ju pretaviť na výhru. Vo štvrtok bolo držanie lopty 65%:35% v prospech hostí, strely na bránku 6:3 a celkovo až 21:6. Šance N'Gola Kanteho i dve Kaia Havertza v prvom polčase pochytal brankár David de Gea. Hostia išli do vedenia po hodine hry. Center Reecea Jamesa predĺžil hlavou Havertz a nepokrytý Marcos Alonso z prvej rozvlnil sieť. Odpoveď však prišla už o dve minúty, keď sa po parádnom lobe za obranu od Nemanju Matiča presadil z hranice päťky Ronaldo. Rozhodnúť mohol v 80. minúte James, ale ľavačkou trafil len do žrde.

Chelsea je tretia a po remíze má na konte o osem bodov viac ako piaty Tottenham, do konca zostáva päť kôl a Londýnčania sú blízko k miestenke do Ligy majstrov. "Zaslúžil si vyhrať len jeden tím a to sme boli my. Bol to veľmi dobrý výkon, ale nedokázali sme rozhodnúť. Občas sa to stane, musíme sa z toho poučiť," povedal tréner Thomas Tuchel. Pre United deľba bodov príliš nerieši. Zo šiesteho miesta strácajú na prvú štvorku päť bodov, no odohrali o dva zápasy viac, do konca im zostávajú už len tri. Navyše budú musieť bojovať aj o priečky zaručujúce účasť v Európskej lige. Siedmy West Ham má len o tri body menej a zápas k dobru.

Kai Havertz strieľa na Galéria fotiek (12) Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

Aj to pridalo na nepokojnosti domácich fanúšikov, ktorí už pred zápasom ohlásili protesty proti majiteľom United. Pred aj počas stretnutia sa objavili transparenty a ozývalo sa skandovanie "Glazerovci von". Niektorí fanúšikovia prišli na tribúny Old Traffordu až v 17. minúte na protest proti sedemnásťročnému panovaniu americkej rodiny Glazerovcov.

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Manchester United