VIDEO Nebezpečný faul kolenom: Obranca Nitry finálový zápas so Slovanom nedohral!

Martin Vitáloš z HK NitraMartin Vitáloš z HK Nitra Zdroj: SITA/Jana Birošová

BRATISLAVA - Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili v piatom súboji finále Kaufland play off Tipos extraligy doma nad HK Nitra 3:1 a v sérii vedú 3:2. O zisku titulu môžu rozhodnúť už v nedeľu pod Zoborom, kde je na programe šiesty finálový duel (18.00 h).

Víťaz základnej časti viedol po góloch Andrewa Yogana a Adama Lukošika 2:0, nevykoľajil ho ani korigujúci zásah Branislava Mezeia tesne pred druhou prestávkou. V tretej časti upravil na konečných 3:1  v presilovke Brant Harris. Nitrania sa k záverečnému tlaku ani nedostali, v 56. minúte ich snahu zmaril obranca Martin Vitaloš, ktorý fauloval kolenom Williama Rapuzziho a dostal trest na 5 min + DKZ.

Slovanisti sa už v presilovke nikam nehnali a strážili si víťazstvo. Hostia aj v oslabení odvolali brankára, no nič už v závere nevymysleli. Na pozápasovej tlačovej konferencii sa vyjadril k zákroku Vitaloša asistent trénera Nitry Dušan Milo. "Myslím si, že to nebolo úmyselné. Išiel proti telu, protihráč sa mu šikovne vyhol, už sa nestihol uhnúť. Žiaľ, dostal päť minút plus DKZ, s tým sa už nedalo nič robiť."

Viac o téme: HK Nitra HC Slovan Bratislava Martin Vitaloš