VIDEO Desivý moment v NHL: Brankár Colorada dostal cez prilbu zásah hokejkou do oka

Zranený Darcy Kuemper odchádza z ľaduZranený Darcy Kuemper odchádza z ľadu Zdroj: SITA/AP/Mark Zaleski

NASHVILLE - Najlepší tím Západnej konferencie po základnej časti Colorado vyhral v 3. stretnutí na ľade Nashvillu 7:3 a v sérii vedie už 3:0 na zápasy. Švédsky kapitán lavín Gabriel Landeskog dal dva góly a pridal dve asistencie.

Nepríjemnou správou pre Colorado je, že sa mu zranil brankár Darcy Kuemper, ktorého trafil protihráč v prvej tretine do masky hokejkou a má problémy s okom. Avalanche môže o postupe do 2. kola rozhodnúť už v pondelok opäť v Nashville.

"V play-off však nie sú ľahké zápasy a určite nechcú doma skončiť sériu 0:4. My sa o to pokúsime, bude to opäť veľký zápas," povedal Landeskog pre nhl.com. Kuemper zastavil deväť z desiatich striel, ktoré na neho leteli, no v závere úvodnej tretiny musel striedať po tom, čo ho útočník Nashvillu Ryan Johansen trafil hokejkou cez prilbu do oka.

V bránke ho nahradil Pavel Francouz. "Najprv som nevidel, čo sa mu stalo, no videl som, že má veľké bolesti a hneď som vedel, že idem do bránky," povedal český brankár. Tréner Jared Bednar po zápase uviedol, že Kuemperove zranenie nie je také vážne a nevylúčil, že sa objaví vo štvrtom zápase.

Viac o téme: Colorado Avalanche Nashville Predators Ryan Johansen Darcy Kuemper