Erik ten Hag je odhodlaný vrátiť Manchester United späť na vrchol: Vnímam to ako veľkú výzvu

Erik ten HagErik ten Hag Zdroj: SITA/AP/Peter Dejong

BRATISLAVA - Anglický Manchester United od prvého júla po dočasnom manažérovi Ralfovi Rangnickovi prevezme Erik ten Hag. Holanďan si už stihol v Eredivisie zabezpečiť s Ajaxom Amsterdam ligový titul a tak sa pomaly začína sústrediť na svoje budúce angažmán.

Klub z Old Trafford neprežíva vydarenú sezónu a to ani po príchode Cristiana Ronalda či Jadona Sancha. Ole Gunnar Solskjaer nevydržal na manažérskej stoličke a dočasne ho nahradil spomínaný nemecký kouč Ralf Rangnick. V budúcej sezóne sa však fanúšikovia červených diablov budú spoliehať na manažérske kvality Erika ten Haga, ktorý v rozhovore pre Voetbal International označil Manchester United za veľmi lákavú a veľkú výzvu.

"Prácu v Manchestri United som vnímal ako skvelú výzvu. To je asi na tom všetkom tá najkrajšia vec. V United máme teraz šancu niečo doslova vybudovať a následne z toho aj niečo poriadne vyťažiť. Tento klub znamená vo futbalovom svete a jeho histórii obrovský pojem a práve preto to beriem ako veľkú výzvu. Našou úlohou bude teraz vrátiť Manchester späť na víťaznú cestu," vyhlásil ambiciózne 52-ročný Holanďan.

Erik ten Hag Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Peter Dejong

Erik ten Hag si uvedomuje, že ho čaká veľa práce, no zároveň dáva jasne najavo, že históriu Manchestru United pozná veľmi dobre a rád by v klube nastolil novú úspešnú éru: "Je to klub s menom, ktorý nesie na ramenách veľkú slávu a je lákavý aj na pôde celosvetového futbalu. Každý pozná históriu United a jeho úspešných a veľmi kvalitných tímov. Nehovorím však iba o Sirovi Alexovi Fergusonovi, ale aj o úspešnej ére pod vedením Sira Matta Busbyho. Nešťastnú leteckú nehodu v Mníchove, ktorá postretla jeden z najtalentovanejších tímov tých čias, snáď ani nemusím spomínať. Táto história je jednoducho očarujúca, no my sa teraz musíme zamerať na súčasnosť a hlavne na budúcnosť."

Viac o téme: Manchester United Erik Ten Hag
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy