Súboj o titul v Serii A vyvrcholí v poslednom kole: Inter zaostáva za AC len o dva body!

Hráči AC Miláno oslavujú víťazstvo s fanúšikmiHráči AC Miláno oslavujú víťazstvo s fanúšikmi Zdroj: TASR/AP/Antonio Calanni

MILÁNO - Boj o titul v najvyššej talianskej futbalovej súťaži sa predĺžil do posledného kola. Inter Miláno sa udržal v hre o jeho obhajobu vďaka víťazstvu na pôde Cagliari 3:1, za mestským rivalom AC naďalej zaostáva o dva body. Hráči AC zdolali Atalantu Bergamo 2:0 a zisk prvej trofeje v Serie A od roku 2011 majú vo vlastných rukách.

Slovenský obranca Milan Škriniar odohral celý zápas za Inter, ktorého najväčším hrdinom bol argentínsky útočník Lautaro Martinez, autor oboch gólov hostí v druhom polčase. "Po náročnom triumfe v stredajšom finále Talianskeho pohára nad Juventusom Turín sme mohli pociťovať únavu. Boli tam emócie, veľmi nám záležalo na víťazstve v pohárovej súťaží. Po úspechu AC Miláno to pre nás nebolo jednoduché, ale tím hral výborne proti súperovi, ktorý je na svojom trávniku veľmi nepríjemný. Gratulujem mojim hráčom, toto víťazstvo nebolo v žiadnom prípade darované, najmä nie po 120 odohraných minútach v stredu," povedal tréner Interu Simone Inzaghi pre televíziu DAZN.

Simone Inzaghi na lavičke Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Massimo Paolone/LaPresse

"Čierno-modrým" sa mohlo dýchať ľahšie, už v 11. minúte však rozhodcovia po konzultácii s VAR neuznali práve Škriniarov gól pre ruku. O majiteľovi Scudetta sa rozhodne v nedeľu 22. mája, keď Inter privíta Sampdoriu Janov a AC nastúpi na pôde Sassuola. "Červeno-čiernym" stačí na návrat na taliansky trón jediný bod, majú totiž lepšiu vzájomnú bilanciu s mestským konkurentom, ktorá bude rozhodovať v prípade rovnosti bodov na konci sezóny. "Po záverečnom domácom vystúpení som sa musel rozlúčiť s fanúšikmi, bola to emotívna sezóna. Som veľmi spokojný, hrali sme proti silnému mužstvu, ktoré nám dokázalo narobiť problémy. Hrali sme dobre v útočnej fáze a našli sme cesty k víťazstvu. Nikdy sme neprestali veriť, takže víťazstvo je zaslúžená odmena. Moji hráči majú pozitívny prístup, za dva spoločne roky sme si vybudovali základ, na ktorom teraz staviame. Na chlapcov som hrdý," povedal kouč AC Stefano Pioli.

Gólové oslavy futbalistov AC Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Antonio Calanni

Dôvod na spokojnosť mali po uplynulom víkende aj v Neapole. SSC zdolal FC Janov 3:0 aj s prispením gólu Stanislava Lobotku a zabezpečil si miestenku v budúcom ročníku Ligy majstrov. V rozlúčkovom domácom zápase v drese Neapola skóroval kapitán Lorenzo Insigne, ktorý premenil po vyše hodine hry jedenástku. Dal svoj 122. gól v drese "Partenopei" vo všetkých súťažiach a na druhom mieste historického klubového rebríčka prekonal ďalšieho slovenského stredopoliara Mareka Hamšíka. V Serie A strelil 96 gólov, v Coppa Italia pridal osem a v európskych súťažiach osemnásť presných zásahov. Lobotka prišiel na ihrisko v 73. minúte a o osem minút neskôr dosiahol svoj premiérový zásah v drese Neapola, keď predviedol sólo z vlastnej polovice ihriska, ktoré zakončil umiestnenou strelou k pravej žrdi.

Viac o téme: AC Miláno Inter Miláno Seria A