Slováci už vyťahujú kalkulačky: Ak tento zápas nevyhráme, postup si nezaslúžime!

Na snímke vpravo hore hlavný tréner Craig Ramsay, vľavo hore jeho asisitent Ján Pardavý, zľava dole Miloš Roman, Juraj Slafkovský a Jakub MinárikNa snímke vpravo hore hlavný tréner Craig Ramsay, vľavo hore jeho asisitent Ján Pardavý, zľava dole Miloš Roman, Juraj Slafkovský a Jakub Minárik Zdroj: TASR/Martin Baumann

HELSINKI - S jednoznačným cieľom vstúpia hokejisti Slovenska do svojho šiesteho zápasu na MS v Helsinkách. Proti Taliansku chcú v sobotu o 19.20 SELČ potvrdiť úlohu favorita a predurčuje ich k tomu nielen historická štatistika.

S Talianskom sa Slováci stretli v 18 súbojoch, v 13 zvíťazili. Jeden zápas sa skončil nerozhodne a v štyroch zvíťazili Taliani. Celkové skóre hovorí v prospech Slovákov 75:43.

Tímy na seba narazili na MS 2017 v Kolíne, po góle Petra Čerešňáka v predĺžení zvíťazili slovenskí reprezentanti 3:2. Bolo to ich jediné víťazstvo na turnaji. Z hráčov, ktorí odohrali tento duel, je v Helsinkách okrem Čerešňáka aj ďalší obranca Adam Jánošík. Na MS 2014 v Minsku zvíťazili Slováci nad Talianskom 4:1, jeden z gólov strelil Tomáš Tatar, ktorý je na týchto MS kapitán výberu Craiga Ramsayho.

Vo výbere Kanaďana Grega Irelanda sú prevažne hráči z nadnárodnej Ice Hockey League, najväčšie zastúpenie majú Bolzano a HC Val Pusteria. "Talianov brali ako outsiderov na tomto šampionáte, ale ukázali v každom zápase, že sú konkurencieschopní. Majú veľmi dobrého brankára, hrajú obetavo vpredu aj vzadu, musíme sa na nich pripraviť tak, ako keby sme išli hrať proti Kanade," povedal asistent trénera Ján Pardavý.

Taliani zatiaľ v A-skupine odohrali štyri zápasy, v ktorých získali jeden bod. Prehrali so Švajčiarskom 2:5, s Kazachstanom 1:2 a rovnakým pomerom podľahli aj Dánsku. S Francúzmi prehrali 1:2 po predĺžení.

V súboji proti Taliansku nezasiahne do boja brankár Patrik Rybár, ktorého trápi zápal v členku. K dispozícii by mal byť až na posledný zápas v skupine proti Dánsku.
      
A-skupina MS - sobota 21. mája, 19.20 SELČ

Taliansko - SLOVENSKO /Ice Hall Aréna Helsinki/

predpokladaná zostava SR: Húska - Čerešňák, Fehérváry, Nemec, Ivan, Grman, Rosandič, Jánošík - Tatar, Krištof, Slafkovský - Regenda, Roman, Pospíšil - Lantoši, Tamáši, Liška - Takáč, Kollár, Sýkora - Minárik

Viac o téme: Taliansko Slovensko MS v hokeji Ján Pardavý
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy