Haščákovi bolo trápne aj za Fínov: Ničia hokej! Všetci cúvali proti mladému mužstvu

Otto HaščákOtto Haščák Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

TAMPERE - Oto Haščák by bol rád, keby tréner Craig Ramsay viedol slovenskú hokejovú reprezentáciu aj v nasledujúcom období. Asistent generálneho manažéra Miroslava Šatana pri národnom tíme končí, ale o budúcnosť sa neobáva. Haščák povedal, že Slovensko má pred sebou pekné hokejové roky.

Haščáka mrzela prehra vo štvrťfinále MS s Fínskom (2:4), no zároveň mužstvo pochválil: "Škoda Slafkovského tyčky za stavu 2:3, mali by sme šancu získať zápas v predĺžení alebo v nájazdoch. Fíni mali 11 hráčov z NHL a bol takmer zázrak, že v takýchto zápasoch dokážeme hrať vyrovnanú partiu."

Bývalý slovenský reprezentant potom zhodnotil aj hru súpera: "Mne bolo trápne aj za Fínov. Mali 11 hráčov z NHL a všetci cúvali proti mladému mužstvu. Ak by hrali tak ako Kanaďania, tak máme oveľa väčšie problémy. Ich systém ničí hokej, mne to príde ustrelené. Je to len bránenie a čakajú na chybu. Ale klobúk dolu pred nimi, že ich dokážu využiť. Ich góly Adam Húska nemohol podľa mňa chytiť. Naopak, predviedol výkon hodný brankára NHL. Verím, že ho po tomto šampionáte podpíše nejaký tím z profiligy."

Začínajú sa nám pekné hokejové roky

Haščák vyzdvihol aj mladých hráčov, najmä 17-ročnmého Adama Sýkoru, ktorý sa do záverečnej nominácie na MS dostal na poslednú chvíľu: "To preto, lebo bolo dlhé play off a s Nitrou hral finále. Ja som sa sa o ňom s Craigom rozprával už po ZOH. Mohli sme ho vyskúšať len v príprave pred MS v Žiline. Ak by sa nezranil Mešár, možno by tu bol aj on. Slovenský hokej sa nemá čoho obávať, naopak. Začínajú nám pekné hokejové roky."

Craig Ramsay dohovára na Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/Martin Baumann

Po sezóne sa trénerovi Ramsaymu skončí zmluva, podľa Haščáka by však mal mal ešte zotrvať na striedačke Slovenska: "Toto je človek, ktorého slovenský ´nároďák´ potrebuje minimálne na rok. Nechcem do toho zasahovať, je to parketa prezidenta zväzu. Ale bol by som šťastný, keby Craig zostal ešte rok alebo dva. On dáva veľmi veľa vecí hráčom a trénerom, má neuveriteľnú charizmu."

Celý tím ťahalo počas MS niekoľko lídrov, veľmi dobre sa s touto úlohou popasoval Tomáš Tatar v úlohe kapitána. "Zvládol to na jednotku. Tomáš je skvelý chalan, poznám ho od 16-tich rokov. Viem, ako pôsobí na mužstvo, ako pomáha hráčom. Robil čiernu robotu, tomuto mužstvu pomohol viac, ako som si myslel. Slafkovskému pomohol k výborným výkonom, bol skutočný líder," povedal Haščák.

"Hráči by mali chodiť do reprezentácie nielen vtedy, keď ju potrebujú, ale ale aj naopak, keď reprezentácia potrebuje ich."

V reprezentácii budú teraz hľadať nového trénera, keďže Ramsaymu sa končí zmluva. Haščák sa presúva na klubovú úroveň do Slovana Bratislava, pred odchodom si ešte zaželal: "Máme mladých hráčov, ktorí hrajú nebojácne dopredu a budú vo svete niečo znamenať. Verím, že budú aj naďalej chodiť do reprezentácie. Začalo sa to skladať nielen okolo výkonov, ale aj okolo charakteru. Hráči by mali chodiť do reprezentácie nielen vtedy, keď ju potrebujú, ale ale aj naopak, keď reprezentácia potrebuje ich."

Viac o téme: Miroslav Šatan Slovensko Fínsko MS v hokeji Oto Haščák Craig Ramsay Šimon Nemec Juraj Slafkovský Adam Sýkora
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy