VIDEO Český brankár zdeptal McDavida s Draisaitlom: Colorado úplne vygumovalo olejárov!

Pavel FrancouzPavel Francouz Zdroj: SITA/AP/Jack Dempsey

DENVER - Hokejisti Colorada uspeli aj v druhom domácom stretnutí vo finálovej sérii Západnej konferencie play off NHL. Nad Edmontonom zvíťazili 4:0 a vedú 2:0 na zápasy. Čech Pavel Francouz nahradil v bránke Avalanche zraneného Darcyho Kuempera a 24 zákrokmi vychytal čisté konto.

Francouz bol veľká opora svojho tímu a dokonale zastúpil brankársku jednotku. "Deň pred zápasom mi povedali, že budem chytať. Už po prechádzajúcom stretnutí som uvažoval, že možno dostanem šancu od začiatku. Trochu som bol nervózny a mal som to niekde vzadu v hlave, no pomohlo mi, ako náš tím hral od úvodných sekúnd. To ma upokojilo a mohol som sa koncentrovať iba na môj výkon," povedal pre web nhl.com Francouz, ktorý dostal v bránke Avalanche šancu od začiatku iba druhýkrát v tohtoročnej vyraďovačke.

Štartoval aj vo štvrtom zápase 1. kola proti Nashvillu, keď Kuempera vyradilo zranenie oka. Druhýkrát v kariére v play off si udržal "nulu".

McDavid a Draisaitl ukončili bodové série

Kuemper nedochytal pre zranenie v hornej časti tela prvý duel s Edmontonom (8:6), v ktorom ho Francouz nahradil v 28. minúte za stavu 6:3. V druhom zápase český brankár podržal svoje mužstvo najmä v úvodnej tretine, keď Oilers viackrát nebezpečne pohrozili. Postupom času sa hra presunula viac pred bránku Edmontonu. Domáci rozhodli o osude zápasu v druhej časti, keď v priebehu dvoch minút a štyroch sekúnd strelili tri góly. Pri všetkých troch asistoval Nazem Kadri.

Najprv jeho strelu úspešne tečoval Artturi Lehkonen, o 15 sekúnd neskôr nabil na gól obrancovi Joshovi Mansonovi a v 27. minúte zvýšil na 3:0 z rýchleho prečíslenia po jeho prihrávke Mikko Rantanen. Skóre spečatil v tretej tretine v presilovke Nathan MacKinnon. Lehkonen a Rantanen si v zápase pripísali zhodne gól a asistenciu.

Nathan MacKinnon sa raduje Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/AP/Jack Dempsey

"Kadriho útok nás v druhej tretine naštartoval. Kadri je jeho dôležitou súčasťou. Zrealizovali úspešné akcie a využili svoje šance. To oni zariadili vedenie," vyzdvihol druhú útočnú formáciu tréner Colorada Jared Bednar.

Hviezdami nabitá ofenzíva "olejárov" vyšla tentoraz naprázdno. Dvaja najproduktívnejší hráči vyraďovačky Connor McDavid a Leon Draisaitl ukončili deväťzápasové bodové série, Draisaitlovi sa zastavila šnúra so šiestimi duelmi, v ktorých zakaždým nazbieral aspoň dva kanadské body. Brankár hostí Mike Smith predviedol 36 úspešných zákrokov. Série sa za stavu 2:0 pre Colorado presúva do Edmontonu, zápas číslo tri je na programe v noci na nedeľu o 2.00 SELČ.

Séria sa presúva do Edmontonu

Brankár hostí Mike Smith predviedol 36 úspešných zákrokov. Oilers prehrali na strely 24:40, v druhej a tretej tretine vyprodukovali dokopy iba 11 striel na bránku v porovnaní s 26-imi súpera. "Tá krátka pasáž v druhej časti nám ublížila. Tri inkasované góly v rýchlom slede nám zobrali vietor z plachiet. Neboli sme už potom schopní generovať šance," konštatoval tréner kanadského klubu Jay Woodcroft.

Séria sa za stavu 2:0 pre Colorado presúva do Edmontonu, zápas číslo tri je na programe v noci na nedeľu o 2.00 SELČ. Oilers sa v ňom možno budú musieť zaobísť bez útočníka Kailera Yamamota, ktorý utrpel v druhej tretine zranenie v hornej časti tela.

play off NHL - finále Západnej konferencie - 2. zápas:

Colorado Avalanche - Edmonton Oilers 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Góly: 24. Lehkonen (Kadri, Rantanen), 25. Manson (Kadri, Lehkonen), 27. Rantanen (Kadri, Landeskog), 56. MacKinnon (Makar). Brankári: Francouz - Smith, strely na bránku: 40:24, 18.107 divákov.