Všetko v starých koľajach: Holeša ostáva prezidentom SZH, nemal protikandidáta

Prezident Slovenského zväzu hádzanej Jaroslav HolešaPrezident Slovenského zväzu hádzanej Jaroslav Holeša Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

BRATISLAVA - Jaroslav Holeša zostáva prezidentom Slovenského zväzu hádzanej (SZH). Súčasného šéfa potvrdili vo funkcii na piatkovej volebnej konferencii v Bratislave, kde krátko predtým vyhlásili výsledky ankiet SZH za rok 2021. Holeša uspel v prezidentských voľbách, v ktorých tentokrát nemal protikandidáta.

Z prezentovaných delegátov dostal dôveru od 40, traja boli proti a jeden sa zdržal hlasovania. Mandát získal na nasledujúce štvorročné obdobie.

Už po dvanásty rok

Päťdesiatjedenročný funkcionár a bývalý reprezentant zastáva najvyšší post v slovenskom hádzanárskom hnutí necelých dvanásť rokov. Na čele SZH vystriedal v októbri 2010 Pavla Derfényiho, keď na konferencii v bratislavskom Dome športu uspel v kandidátskom súboji pomerom hlasov 54:47. Následne v júni 2014 zdolal vo voľbách vyzývateľa Juraja Holdoša 38:21 a udržal si svoj post. V júni 2018 zdolal svojho protikandidáta Martina Liptáka jednoznačne pomerom 35:6. Teraz ho po úspechu bez protikandidáta čaká štvrté funkčné obdobie. Informoval slovakhandball.sk.

Za členov výkonného výboru SZH na čele s prezidentom zvolili delegáti Vladimíra Pokorného (predseda disciplinárnej komisie), Jána Beňadika (predseda komisie mládeže), Petra Haščíka (predseda komisie rozhodcov a delegátov), Milana Lozáka (predseda krajských zväzov hádzanej), Miloša Šubáka (predseda legislatívnej komisie), Ivana Sveráka (predseda športovo-technickej komisie), Pavla Streichera (predseda trénersko-metodickej komisie) a Petru Varjassiovú (zástupkyňa športovcov). Výkonný výbor má šesť nových členov, na svojich postoch zostali Šubák a Sverák.

Na približne dve hodiny trvajúcej volebnej konferencii zvolili za podpredsedu DK SZH Milana Nedorosta a predsedníčkou orgánu pre riešenie sporov bude naďalej Janka Stašová.

Viac o téme: Jaroslav Holeša SZH
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy