VIDEO Francúzi doma vyhoreli proti Dánsku, Chorváti prehrali s Rakúskom rozdielom triedy

Andreas Cornelius oslavuje gólAndreas Cornelius oslavuje gól Zdroj: SITA/AP/Jean-Francois Badias

PARÍŽ - Futbalisti Chorvátska prehrali v piatkovom zápase A-divízie Ligy národov na svojom ihrisku s Rakúskom 0:3. V šlágri 4. skupiny Belgičania nestačili na Holandsko, podľahli mu 1:4. Nedarilo sa ani ďalšiemu favoritovi, Francúzi doma nestačili na Dánsko a prehrali 1:2. Chorváti začali v Osijeku lepšie, v prvom polčase mali viac šancí, Pašalič dokonca trafil brvno.

Chorváti začali v Osijeku lepšie, v prvom polčase mali viac šancí, Pašalič dokonca trafil brvno. V 41. minúte však Arnautovič poslal Rakúsko do vedenia po strele spoza šestnástky. Po prestávke dal druhý gól Gregoritsch a potom opäť po strele spoza šestnástky uzavrel skóre zápasu Sabitzer.

Belgičania mali na štadióne v Bruseli prvú šancu, ale Castagne namieril iba do brvna holandskej brány. Hostí poslal do vedenia v 40. minúte Bergwijn, keď strelou z diaľky mieril bezchybne. Ihneď po prestávke unikol Depay a zvýšil na 2:0. O desať minút neskôr sa zblízka presadil Dumfries a o osude zápasu rozhodol svojím druhým gólom Depay. Belgičania potom dali gól, ale VAR odhalil postavenie Castagneho mimo hru. O čestný úspech domácich sa napokon v nadstavenom čase postaral Batshuayi.

Na Stade de France v Paríži išli Francúzi do vedenia po presnom zásahu Benzemu v 51. minúte, v 68. však Cornelius vyrovnal. Ten istý hráč napokon rozhodol o prekvapivom triumfe Dánov minútu pred koncom duelu.

Hugo Lloris nakopáva loptu Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP/Jean-Francois Badias

Futbalisti Kazachstanu zdolali na svojom ihrisku súpera z Azerbajdžanu 2:0. Oba góly strelil Abat Ajmbetov. V druhom stretnutí 3. skupiny C-divízie zdolali Slováci v Novom Sade Bielorusko 1:0.

Kazachovia svojho súpera zlomili až po prestávke. Na štadióne Astana Arena v Nur-Sultane sa presadil len 26-ročný útočník, jeho druhý zásah musel potvrdiť VAR. Arbitri sa pred týmto gólom pozreli, či nebol domáci hráč v ofsajde.

V D-divízii zdolali Lotyši na domácom ihrisku Andorru 3:0.

Kazachstan - Azerbajdžan 2:0 (0:0)
Góly: 50. a 60. Ajmbetov. Rozhodovali: Vad – Toth, Albert (všetci Maď.), ŽK: Maročkin, Ahmetov, Kuat - Silvestre