Paňkovej v Prahe tesne ušlo medailové umiestnenie, dvojica Slovákov v najlepšej desiatke

Slovenská kanoistka a reprezentantka vo vodnom slalome Zuzana PaňkováSlovenská kanoistka a reprezentantka vo vodnom slalome Zuzana Paňková Zdroj: TASR/Ján Krošlák

PRAHA - Slovinec Luka Božič triumfoval na podujatí Svetového pohára vodných slalomárov v Prahe-Troji v kategórii C1. Druhý skončil v nedeľnom finále Francúz Nicolas Gestin, tretí bol domáci Čech Lukáš Rohan. Slovenský reprezentant Marko Mirgorodský obsadil konečné 7. miesto, Matej Beňuš skončil deviaty.

Mirgorodský postúpil do finále z prvého miesta v semifinále po čistej jazde, keď ako jediný prišiel do cieľa v čase pod 100 sekúnd (99,56). Vo finále sa však nevyhol zaváhaniam a na víťaza mal manko 5,80 s. "Už od vrchu som mal drobné zaváhania, ale nejakú veľkú chybu som neurobil. Kopilo sa to a cítil som, že to nejde. Ale čas ma aj tak nepríjemne prekvapil, myslel som si, že o dve sekundy budem rýchlejší. Prví traja však mali kvalitné časy a bolo to kvalitné finále. Verím, že o týždeň v Krakove to bude lepšie," uviedol po pretekoch Mirgorodský.

Beňuš zaváhal hneď na bránke č.7, keď sa musel vracať a napokon mal aj dotyk. Ťuk mal aj na dvadsiatke a nazbieral tak štyri trestné sekundy. Na Božiča stratil až 26,78 s.

Slovenská reprezentantka vo vodnom slalome Zuzana Paňková obsadila štvrté miesto v C1 na podujatí Svetového pohára v pražskej Troji. Zvíťazila domáca Češka Tereza Fišerová.

Paňková postúpila do finále po výbornej semifinálovej jazde, v ktorej prešla kanálom bez jedinej chyby a jej čas 112,67 s bol pomalší od Fišerovej o 1,14 s. Čistú jazdu mala slovenská reprezentantka aj vo finále, ale v strede trate sa dopustila zopár chýb a nabrala stratu. Tú sa snažila do cieľa zmazať, čo sa jej aj darilo, ale napokon mala štvrtý najlepší čas 114,47 s. Na víťazku stratila 2,67 s. "Výsledok je super. Mala som silu v rukách, využila som to naplno. Som tesne pod pódiom, ale je to skvelé aj tak. Medaila by bola krajšia, ale som veľmi spokojná," povedala slovenská reprezentantka po pretekoch.

Za víťaznou Fišerovou skončila na druhom mieste Nemka Elena Liliková, tretia bola Fišerovej krajanka Martina Satková.

SP v Prahe - Troji

finále C1 muži:
1. Luka Božič (Slovin.) 97,75 s (0), 2. Nicolas Gestin (Fr.) +0,96 (0), 3. Lukáš Rohan (ČR) +2,13 (0), 4. Sideris Tasiadis (Nem.) +2,67 (0), 5. Vojtech Heger (ČR) +3,51 (0), 6. Benjamin Savšek (Slovin.) +5,80 (2) 7. Marko MIRGORODSKÝ +5,80 (0), ..., 9. Matej BEŇUŠ (obaja SR) +26,78 (4)

finále C1 ž:
1. Tereza Fišerová (ČR) 111,80 s (0), 2. Elena Liliková (Nem.) (2) +1,00, 3. Martina Satková (ČR) +1,55 (0), 4. Zuzana PAŇKOVÁ (SR) +2,67 (0), 5. Gabriela Satková (ČR) +4,09 (0), 6. Kimberley Woodsová (V.Brit.) +4,28 (0)

Viac o téme: Matej Beňuš Marko Mirgorodský Zuzana Paňková Lukáš Rohan Nicolas Gestin Luka Božič