VIDEO Černák vo finále aj so slovenskou podporou: Krásny moment od slovenského obrancu!

Obranca Tampy Erik ČernákObranca Tampy Erik Černák Zdroj: SITA/AP/John Locher

TAMPA - Slovenský hokejový obranca Erik Černák po tretíkrát v kariére bojuje o Stanleyho pohár. Vo finále sa však jeho klubu nedarí a po včerajšej porážke prehráva Tampa v sérii s Coloradom už 1:3 na zápasy. Avalanche tak delí od zisku pohára už len jedno víťazstvo.

Černák však pri včerajšom zápase zaznamenal asistenciu pri otváracom góle zápasu, odohral však len sedem minút a 37 sekúnd, pretože po zblokovaní strely v druhej tretine zamieril do šatne a už sa z nej nevrátil. K dobrému výkonu mu možno pomohli aj slovenskí priaznivci, ktorí ho boli osobne podporiť vo finálovom zápase. Na tranparentoch mali napísané: "Preleteli sme viac ako 5-tisíc míl zo Slovenska, pretože milujeme Bolts." Druhý transparent bol v slovenčine a Černák ho určite jasne prečítal.

Slovenskí fanúšikovia na finále Galéria fotiek (2) Zdroj: Instagram/nhleurope

Obranca "bleskov" neváhal ani sekundu a slovenských fanúšikov odmenil. Priaznivci si tak okrem zážitku z finálového zápasu odniesli domov aj puk.

Viac o téme: Tampa Bay Lightning Erik Černák
  • Zdroj: Športky