Koronavírus úraduje aj pred Tour de France: Pogačar sa dozvedel nepríjemnú novinu!

Slovinský cyklista Tadej Pogačar spolu s tímom SAE trénujú pred Tour da FranceSlovinský cyklista Tadej Pogačar spolu s tímom SAE trénujú pred Tour da France Zdroj: SITA/AP/Thibault Camus

KODAŇ - Obhajca prvenstva Tadej Pogačar prišiel dva dni pred štartom Tour de France o dôležitého pomocníka Mattea Trentina. Taliansky cyklista mal v poslednej vlne testovania na Covid-19 pozitívny výsledok. V zostave favorizovaného tímu SAE ho nahradil Švajčiar Marc Hirschi.

"Hoci je súčasná situácia menej znepokojujúca, ako tá na vrchole pandémie, musíme zostať ostražití," uviedol prezident Medzinárodnej cyklistickej únie David Lappartient pre francúzsky Eurosport. Únia sprísnila protipandemické opatrenia po prepuknutí nákazy na pretekoch Okolo Švajčiarska, ktoré pre covid nedokončil ani slovenský pretekár Peter Sagan. Na prestížnom júlovom podujatí bude od jazdcov a členov tímu vyžadovať aspoň jeden negatívny antigénový test dva dni pred každou etapou.

Trentin mal byť Pogačarov pomocník hlavne v rovinatých etapách a na úsekoch s kockami. "Aj keď je naštvaný, cíti sa celkom dobre a v tejto chvíli nemá žiadne symptómy," oznámila stajňa so základňou v Spojených arabských emirátoch. Trentin mal ísť Tour de France siedmykrát.

Najslávnejšie preteky sveta sa začnú v piatok v Kodani časovkou. Slovinský favorit Pogačar vyhral posledné dva ročníky.

Trentina nahradí na Tour de France Švajčiar Marc Hirschi a Zeeman bude dočasne riadiť Vismu na diaľku. Cieľ oboch tímom je zisk žltého dresu pre celkového víťaza pretekov. Favoritom Jumbo-Visma je Slovinec Primož Roglič a vo farbách SAE zabojuje o tretí triumf v rade jeho krajan Tadej Pogačar.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 18
Viac o téme: Tour de France Matteo Trentin Tadej Pogačar
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK, TASR