Úvodný tréning na Veľkú cenu Rakúska ovládol Verstappen, dnes je ešte na programe kvalifikácia

Max VerstappenMax Verstappen Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

SPIELBERG - Úvodný tréning na Veľkú cenu Rakúska formuly 1 vyhral vedúci muž priebežného poradia majstrovstiev sveta Max Verstappen. Holandský pilot zajazdil na domácej trati jeho tímu Red Bull v Spielbergu o 255 tisícin sekundy rýchlejší čas ako Charles Leclerc z Ferrari. Tretí bol so stratou štyroch desatín sekundy George Russell z Mercedesu.

Dvadsaťštyriročný Verstappen potvrdil, že sa mu na Red Bull Ringu darí. Vlani tu ovládol Grand Prix Rakúska aj predchádzajúcu Veľkú cenu Štajerska. Z posledných šiestich pretekov na miestnej trati triumfoval štyrikrát. Úradujúci majster sveta obhajuje na čele šampionátu vedenie o 34 bodov pred tímovým kolegom Sergiom Pérezom. Mexický jazdec skončil v prvom tréningu štvrtý.

Tréning bol dvakrát prerušený. Najprv kvôli technickým problémom a odstavenému vozidlu Landa Norrisa. Neskôr aj kvôli izolácii z obrubníka, ktorú museli traťoví maršali odstrániť.

Program v Spielbergu bude pokračovať od 17:00 SELČ kvalifikáciou na sobotný šprint. Ten určí nielen poradie na štarte nedeľných hlavných pretekov, ale osem najlepších jazdcov získa prémiové body do majstrovstiev sveta. Víťaz ich dostane osem a každý ďalší v poradí o jeden menej. Prvý šprint v tejto sezóne vyhral počas aprílovej Grand Prix Emilia Romagna Verstappen.

Viac o téme: Red Bull Ferrari Mercedes Veľká cena Rakúska Max Verstappen Charles Leclerc Spielberg George Russell