VIDEO Poriadna zaberačka: Tatran Prešov odohrá v sezóne takmer 80 zápasov

Na snímke hlavný tréner Radoslav Antl počas tlačovej konferencie hádzanárskeho tímu Tatran Prešov v TATRAN handball areneNa snímke hlavný tréner Radoslav Antl počas tlačovej konferencie hádzanárskeho tímu Tatran Prešov v TATRAN handball arene Zdroj: TASR/Milan Kapusta

PREŠOV - Hádzanári Tatrana Prešov majú pred sebou ďalšiu náročnú sezónu, v ktorej odohrajú približne 80 zápasov. Tento počet vyplýva zo súčtu prípravy a ligových súťaží. Prešovčania začali spoločnú prípravu v pondelok 4. júla a tá bude aj naďalej prebiehať v domácich podmienkach.

Od augusta pribudnú k tréningom prípravné zápasy. Zverenci Radoslava Antla ich odohrajú 11, pričom v pláne majú aj dva zahraničné turnaje v Macedónsku a Bosne a Hercegovine. Tam ich čaká tradičný Turnaj majstrov v Doboji.

 

 

Prešovčanov čaká aj augustová dohrávka SEHA-ligovej sezóny 2021/2022, v ktorej nastúpia vo štvrťfinále proti maďarskému Veszprému. "Najväčší problém je nájsť vhodný termín zápasov, keďže je to dosť nepríjemný dátum vzhľadom na bežiacu prípravu. Alternatíva je odohrať prvý zápas u súpera cestou na prípravné turnaje a odvetu po návrate. Verím, že sa to vyrieši k spokojnosti tak, aby to bolo najmä v prospech hráčov," povedal generálny manažér Tatrana Prešov Stanislav Pupík.

 

 

Po prípravnom období sa od prvého septembrového víkendu rozbehne slovenská a česká extraliga - aj s účasťou Tatrana. "Aj s prípravou nás v ročníku 2022/2023 čaká asi 80 zápasov, čo nie je ľahké. Ale za osem a pol roka som to zažil na vlastnej koži, takže viem, čo nás čaká. Trochu mám obavy, ale tie pred prvým zápasom opadnú," poznamenal Antl.

 

 

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 8
Viac o téme: Radoslav antl Tatran Prešov Stanislav Pupík
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: TASR/Milan Kapusta
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy