Zaujímavý lyžiarsky prestup! Česko získalo z Holandska jednotku pre obrovský slalom

Adriana JelínkováAdriana Jelínková Zdroj: Profimedia

PRAHA - Brnianska rodáčka Adriana Jelínková, ktorá doteraz na veľkých podujatiach vrátane zimných olympijských hier a majstrovstiev sveta reprezentovala Holandsko, bude pretekať v alpskom lyžovaní za Česko. Špecialistka na obrovský slalom by sa mala v českých farbách predstaviť aj na konci januára v Svetovom pohári v Špindlerovom Mlyne.

Jelínková prvé roky života žila s rodičmi v Holandsku, odkiaľ sa v jedenástich rokoch presťahovali do Rakúska. Mala ale záujem reprezentovať krajinu, kde prišla na svet, keď tu bola jej matka na návšteve. "O prestupe do Česka som uvažovala v priebehu kariéry už niekoľkokrát, teraz k tomu konečne došlo a ja z toho mám veľkú radosť. Zatiaľ je to všetko nové, trochu si zvyknem, ale atmosféra v tíme je super a všetko je pozitívne. Mám v Česku rodinu, veľa ľudí mi tu fandilo, aj keď som jazdila za Holandsko. Veľmi sa na reprezentovanie Česka teším," uviedla dvadsaťsedemročná Jelínková.

Po Ester Ledeckej, ktorá na lyžiach zbiera úspechy predovšetkým v rýchlostných disciplínach, a slalomárke Martine Dubovskej má Česko ďalšiu kvalitnú lyžiarku. "Sme veľmi radi, že sa prestup podarilo uskutočniť. Vďaka skúsenostiam a doterajším výsledkom sa Adriana ihneď po prestupe stáva českou reprezentačnou jednotkou v obrovskom slalome, nestratí sa ani v slalome či super-G," uviedol predseda zväzového úseku alpských disciplín Ladislav Forejtek.

Na snímke sprava slovenská Galéria fotiek (2) Na snímke sprava slovenská lyžiarka Petra Vlhová a Holanďanka českého pôvodu Adriana Jelinková na trati počas paralelného obrovského slalomu Zdroj: TASR - Martin Baumann

Maximom je desiate miesto z paralelných pretekov

Novou trénerkou Jelínkovej sa stala niekdajšia úspešná česká lyžiarka Eva Kurfürstová. Popri obrovskom slalome by sa účastníčka osemdesiatich pretekov Svetového pohára, ktorej maximom je desiate miesto z paralelných pretekov v Lech Zürsu, chcela venovať aj iným disciplínam. "Chcela by som sa ďalej vyvíjať aj v slalome a dostávať sa v ňom na popredné priečky v Európskom pohári. Tiež by som chcela štartovať v slalome aj vo sveťáku," plánovala.

Práve v technických disciplínach sa bude pretekať v Špindlerovom Mlyne, kde Jelínková v roku 2019 štartovala v holandských farbách. "Už vtedy sa mi v ŠpindlI strašne páčilo, mala som tu celú rodinu a cítila som sa ako doma. Vyhovuje mi aj miestny kopec, mám rada takéto zjazdovky. Tentokrát to ale bude iné, o to príjemnejšie, že pôjdem ako domáca pretekárka. Rozhodne to pre mňa bude jeden z vrcholov sezóny a bude mi cťou na ňom reprezentovať Českú republiku," povedala.

Viac o téme: Adriana Jelínková
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy