Slovan si po prvom kole napravil chuť debaklom Trenčínu, Mikuláš si delil body s Michalovcami

Juraj Kucka po strelení tretieho gólu a vľavo Vernon De Marco Juraj Kucka po strelení tretieho gólu a vľavo Vernon De Marco Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Futbalisti majstrovského ŠK Slovan Bratislava sa dobre naladili pred odvetou 2. predkola Ligy majstrov proti Ferencvárosu Budapešť. V sobotnom zápase 2. kola Fortuna ligy zdolali AS Trenčín 4:0.

"Belasí" si v úvodnom vystúpení na domácom štadióne v novom ročníku pripísali prvé body a napravili tak prehru 1:2 z trávnika Podbrezovej. O úvodný gól duelu sa postaral Dávid Hrnčár v 36. minúte presnou strelou spoza šestnástky. V 68. minúte pridal druhý zásah Andre Green, ktorý utiekol obrane hostí a premenil samostatný nájazd. V 82. minúte rozvlnil sieť striedajúci Juraj Kucka a v závere spečatil výsledok Hrnčár.

Liptovský Mikuláš si podelil body s Michalovcami

Futbalisti MFK Tatran Liptovský Mikuláš remizovali v sobotňajšom stretnutí 2. kola Fortuna ligy s MFK Zemplín Michalovce 1:1. Domáci viedli po góle Rastislava Václavíka z pokutového kopu v 34. minúty. O tri minúty vyrovnal Michal Ranko presnou strelou k žrdi.

Liptáci si po prehre v Dunajskej Strede pripísali v novom ročníku prvý bod. Zemplínčania po domácom triumfe nad nováčikom z Banskej Bystrice majú na konte už štyri body.

Fortuna liga - 2. kolo:

ŠK Slovan Bratislava - AS Trenčín 4:0 (1:0)
Góly: 36. a 90. Hrnčár, 68. Green, 82. Kucka. ŽK: Agbo (Slovan). Rozhodovali: Očenáš - Hrmo, Halíček, 5338 divákov.
Slovan: Chovan - Hrnčár, Abena (79. Križan), De Marco, Lovat - Agbo, Mustafič (76. Kankava) - Green, Holman (68. Kucka), Čakvetadze (68. Barseghjan) – E. Ramirez (68. Šaponjič).
Trenčín: Kukučka - Madu, Stojsavljevič, Pires, Kozlovský (46. Ďuriška) - Lavrinčík (88. Gajdoš), Bainović, Ibrahim – Soares, Kupusovič (88. Letenay), Kmeť (46. C. Ramirez).

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Zemplín Michalovce 1:1 (1:1)
Góly: 34. Václavik (z 11 m) - 37. Ranko, ŽK: Popovič, Gerát - Mendez, Marcin, rozhodovali: Kišš - Zemko, P. Jánošík, 550 divákov.
Liptovský Mikuláš: Sváček - Popovič, Mihal, Bedecs, Nečas - Laura (87. Voško), Totka (63. Jendrišek), Václavik, Káčerík (82. Ďungel) - Gerát - Staš
Michalovce: Száraz - Mendez, Ranko, Jeřábek, Kotula . Peňa (80. Vaško), Begala, Kanu (66. Slobodník) - Marcin, Da Silva, L. Jánošík (80. Magda)

Viac o téme: AS Trenčín ŠK Slovan Bratislava