Alexander Zverev založil nadáciu na pomoc ľuďom chorým ako on: Teraz cítim, že nastal správny čas

Nemecký tenista Alexander ZverevNemecký tenista Alexander Zverev Zdroj: SITA/AP/Paul White

BERLÍN - Nemecký tenista Alexander Zverev oznámil, že má cukrovku, a založil nadáciu na pomoc ľuďom s rovnakým ochorením.

Olympijský víťaz z Tokia chce byť pre ostatných príkladom a dokázať, že aj s cukrovkou možno dosiahnuť veľké športové úspechy. Okrem dodávok inzulínu a ďalších liekov bude Zverevova nadácia finančne podporovať deti a mladých ľudí s cukrovkou.

"Ako malý chlapec som sa tým nezaoberal, ale čím som bol starší, tým viac som o tom premýšľal. O mnoho rokov neskôr a s tým, čo som dokázal, teraz cítim, že nastal správny čas vyjsť s touto iniciatívou na verejnosť," povedal Zverev, ktorému lekári ako štvorročnému diagnostikovali cukrovku prvého typu.

Dvadsaťpäťročný víťaz 19 turnajov ATP sa momentálne zotavuje po operácii väzov v členku, ktoré si pretrhol začiatkom júna v semifinále Roland Garros. Aktuálne druhý hráč svetového rebríčka sa nevzdal nádeje na štart na US Open, skôr však počíta s návratom až v polovici septembra v základnej skupine finálového turnaja Davis Cupu, ktorá sa bude hrať v jeho rodnom Hamburgu.

Viac o téme: Alexander Zverev
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy