Šokujúca tragédia! Policajt zastrelil športovú ikonu a osemnásobného majstra sveta (†33)

Zdroj: Getty Images

SAO PAULO - Jeden z najväčších šampiónov brazílskeho jiu jitsu všetkých čias Leandro Lo zomrel v nedeľu po tom, čo ho v nočnom klube v Sao Paule postrelil policajt, ​​ktorý v tom čase nebol v službe.

Útočník je teraz na úteku. Tridsaťtriročný Lo dostal zásah do hlavy, bol prevezený do nemocnice, kde po niekoľkých hodinách lekári konštatovali mozgovú smrť. Informoval o tom dnes spravodajský server BBC News.

Lo, celým menom Leandro Pereira do Nascimento Lo, bol jedným z najúspešnejších bojovníkov brazílskeho jiu jitsu. Osemkrát vyhral majstrovstvá sveta v piatich rôznych váhových kategóriách. Získal aj tituly na Svetovom pohári, Panamerickom šampionáte a brazílskych národných majstrovstvách v jiu jitsu.

Podľa správy brazílskej polície bol Lo s priateľmi v klube Sirio v južnej časti Sao Paula. Svedkovia uviedli, že policajt Henrique Otávio Oliveira Velozo začal robiť výhražné gestá fľašou, ktorú zobral zo stola. Lo ho zneškodnil a povedal mu, aby odišiel.

Policajt potom vytiahol zbraň a strelil 33-ročného Loa do čela. Polícia začala vyšetrovanie prípadu a pátra po podozrivom.

Viac o téme: Ju-jitsu Leandro Lo
  • Autor: © Zoznam
  • Twitter/IBJJF
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy