Zámorský expert upozornil na posledné draftové jednotky: So Slafkovským by sa nemali unáhliť!

Juraj SlafkovskýJuraj Slafkovský Zdroj: TASR/Martin Baumann

MONTREAL - Slovenský hokejový útočník Juraj Slafkovský sa bude chcieť po triumfálnom tohtoročnom drafte čo najskôr presadiť v prvom tíme Montrealu Canadiens. Zámorský expert Jason Chen však upozornil na prípady posledných draftových jednotiek, ktorým prvá sezóna nevyšla podľa predstáv.

"Najnovšia draftová jednotka má dobru šancu dostať sa na súpisku prvého tímu. V minulej sezóne predviedol dobré výkony proti mužom na medzinárodných turnajoch. Montreal má hráčov na krídlach, ale ani jeden z nich nemá takú veľkosť a schopnosti ako Slafkovský," uviedol Jason Chen pre The Hockey News.

Zároveň však vo svojej analýze dodal, že Montreal by to s vyťažením slovenského talentu nemal preháňať. "Moja jediná rada je to neunáhliť, keďže posledné draftové jednotky Rasmus Dahlin, Jack Hughes a Alexis Lafreniere nemali prvý rok práve najlepší. Navyše, neočakáva sa, že Canadiens budú tento rok veľmi dobrí."

Juraj Slafkovský na tréningu Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Peter McCabe/The Canadian Press

Slafkovský minulú sezónu pôsobil vo fínskej lige. V tíme TPS Turku odohral v základnej časti a play off 49 zápasov, v ktorých zaznamenal 7 gólov a 10 asistencií.

"Teoreticky by som mohol dostať v NHL šancu skôr, ale musím byť na to pripravený. Verím, že to príde hneď. V klube mi však povedali, že nemám nič isté a všetko si musím vybojovať," povedal Slafkovský novinárom pred troma týždňami na tlačovej konferencii v Poprade.

Viac o téme: Montreal Canadiens Juraj Slafkovský
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy