FOTO Krásna, ale nebezpečná: Súťaže v dráhovej cyklistike poznačili hromadné pády

Súťaže v dráhovej cyklistike ovplyvnili početné pádySúťaže v dráhovej cyklistike ovplyvnili početné pády Zdroj: SITA/AP/Pavel Golovkin

MNÍCHOV - Súťaže v dráhovej cyklistike na multišportových majstrovstvách Európy v Mníchove poznamenala ďalšia hromadná nehoda. V bodovacích pretekoch v rámci omnia skončilo na zemi niekoľko cyklistiek, pričom dve z nich boli zhruba pol hodiny ošetrované.

Na nehodu najviac doplatili Grékyňa Argiro Milakiová a Ukrajinka Hanna Solovejová. Záchranári spevnili krk Milakiovej golierom a minimálne jedna z cyklistiek dostala infúziu. Pretekárky opustili halu na nosidlách a boli prevezené do nemocnice. Ich presný zdravotný stav nie je známy.

V rovnakej zákrute sa stala hromadná nehoda už v sobotňajších vyraďovacích pretekoch, pri ktorých si zlomili kľúčnu kosť Kateřina Kohoutková a majsterka sveta Letizia Paternosterová z Talianska, ktorá navyše utrpela otras mozgu.

Súťaže v dráhovej cyklistike Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Pavel Golovkin

Dráha na mníchovskom výstavisku je namiesto tradičných 250 metrov dlhá len 200 metrov, čo nie je na tejto úrovni obvyklé a podľa expertov to môže predstavovať riziko.

Bačíková obsadila posledné 17. miesto

Majsterkou Európy v omniu, ktoré kvôli úprave dráhy po nehode pokračovala až po hodinovej pauze, sa stala Talianka Rachele Barbieriová. Mužský štvorboj vyhral Francúz Donavan Grondin.

Slovenská dráhová cyklistka Alžbeta Bačíková obsadila posledné 17. miesto.

V utorok ME dráhárov vyvrcholia záverečnými medailovými bojmi.

dráhová cyklistika - ME:

muži:

pevný štart 1 km: 1. Melvin Landerneau (Fr.) 59,975 s., 2. Matteo Bianchi (Tal.) +0,114 s, 3. Maximilian Dörnbach (Nem.) +0,250

omnium: 1. c (Šp.) 146

ženy:

šprint: Emma Hinzeová (Nem.), 2. Mathilde Grosová (Fr.), 3. Laurine van Riessenová

omnium: 1. Rachele Barbieriová (Tal.) 174 b., 2. Clara Copponiová (Fr.) 171, 3. Daria Pikuliková (Poľ.) 167, ...17. Alžbeta BAČÍKOVÁ (SR) 6

Viac o téme: Dráhová cyklistika Alžbeta Bačíková
  • Zdroj: ČTK, TASR