VIDEO Historický moment pre slovenskú atletiku: Volko v stovke útočil na medailu!

Na snímke sprava Ján Volko zo Slovenska, Mouhamadou Fall z Francúzska, Zharnel Hughes z Británie, Chituru Ali z Talianska, Reece Prescod z Británie a Lamont Marcell Jacobs z Talianska vo finále stovky na ME v atletike v Mníchove Na snímke sprava Ján Volko zo Slovenska, Mouhamadou Fall z Francúzska, Zharnel Hughes z Británie, Chituru Ali z Talianska, Reece Prescod z Británie a Lamont Marcell Jacobs z Talianska vo finále stovky na ME v atletike v Mníchove Zdroj: TASR/AP/Martin Meissner

MNÍCHOV - Slovenský šprintér Ján Volko obsadil vo finále stovky na atletických ME v Mníchove 4. miesto časom 10,16 s. Od bronzovej medaily ho delili tri stotiny sekundy. Majstrom Európy sa stal úradujúci olympijský šampión Marcell Jacobs z Talianska vo vyrovnanom rekorde šampionátu 9,95 s.

Volko si pri svojej tretej účasti pripísal najlepší výsledok na kontinentálnom šampionáte pod otvoreným nebom. Doteraz bolo jeho maximom 13. miesto zo 100 i 200 m spred štyroch rokov v Berlíne. Za svojím výkonom zo semifinále a vlastným slovenským rekordom zaostal iba o tri stotiny.

Dvadsaťpäťročný zverenec trénerov Nade Bendovej a Róberta Kresťanka je prvý Slovák, ktorý sa na ME dostal do finále v šprinte na 100 alebo 200 metrov. Do boja o medaily postúpil časom z II. semifinále, v ktorom obsadil tretiu pozíciu a výkonom vyrovnal svoje maximum z roku 2018.

Trojnásobný medailista z halových ME sa postaral o tretie umiestnenie slovenskej výpravy v prvej desiatke na tohtoročných  majstrovstvách, v utorkových predpoludňajších pretekoch v chôdzi na 35. obsadili Miroslav Úradník šieste a Michal Morvay 7. miesto. Slovenského šprintéra čakajú v Mníchove ešte súboje na dvojnásobnej trati. Rozbehy na 200 sú na programe vo štvrtok od 12.30 h.

Muži

100 m: 1. Marcell Jacobs (Tal.) 9,95 s - vyrovnaný rekord šampionátu, 2. Zharnel Hughes 9,99, 3. Jeremiah Azu (obaja V. Brit.) 10,13, 4. Ján VOLKO (SR) 10,16, 5. Mouhamadou Fall (Fr.) 10,17, 6. Israel Olatunde (Ír.) 10,17

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5
Viac o téme: Ján Volko Marcell Jacobs ME v Mníchove
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Facebook/Šport v RTVS
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy