VIDEO Vavro ubránil spoluhráčov Hamšíka a zahrá si v skupine Ligy majstrov, Glasgow šokoval PSV

Denis Vavro a Andreas Cornelius v súbojiDenis Vavro a Andreas Cornelius v súboji Zdroj: SITA/AP/Francisco Seco

BRATISLAVA - Futbalisti FC Kodaň so slovenským obrancom Denisom Vavrom sa prebojovali do hlavnej fázy Ligy majstrov 2022/23, keď im na to v stredu stačila aj bezgólová remíza na pôde tureckého Trabzonsporu.

V domácom drese nenastúpil pre zranenie ďalší Slovák Marek Hamšík. V skupine najprestížnejšej klubovej súťaže si zahrá aj glasgowský Rangers po triumfe na ihrisku PSV Eindhoven 1:0.

Dánsky šampión uspel v dvojzápase s tureckým majstrom. V prvom stretnutí v Kodani vyhrali severania 2:1, keď na rozhodujúci gól prihral Vavro. Slovenský reprezentant figuroval v základnej zostave aj v odvete, v ktorej sa dánsky tím sústredil hlavne na defenzívu.

Tá slávila úspech, Trabzonspor síce vyslal na súpera až 18 striel, no len tri na bránku a ani v závere nedokázal pretaviť svoj tlak na gól, ktorý by ho posunul aspoň do predĺženia. Kodaň sa predstaví v skupinovej fáze prvýkrát od sezóny 2016/17.

Denis Vavro a jeho Galéria fotiek (12) Zdroj: SITA/AP/Francisco Seco
Rangers šokoval PSV

Rangers uhrali doma s PSV remízu 2:2 a aj stredajšia odveta bola dlho vyrovnaná. Oba tímy si vypracovali niekoľko gólových šancí, ale vyťažiť z nich dokázali len hostia. Po hodine hry využil zaváhanie domácej obrany chorvátsky útočník Antonio-Mirko Čolak a škótsky tím už tesné vedenie ubránil až do konca. Neúspešný finalista Európskej ligy z uplynulej sezóny sa vrátil do skupinovej fázy najprestížnejšej súťaže po dlhých jedenástich rokoch.

Dinamo zvládlo domácu drámu

Dinamo si spoza polárneho kruhu prinieslo do domácej odvety manko 0:1, no zmazalo ho už v 4. minúte, keď sa presadil Mislav Oršič. O polhodinu neskôr pridal druhý gól Bruno Petkovič a postupové karty držali v rukách hráči Záhrebu. V 70. minúte však vyrovnal Albert Gronbaek a nórsky tím si vynútil predĺženie. V jeho závere rozhodli o postupe domácich striedajúci hráči Josip Drmič a Petar Bočkaj. Záhreb sa tak stal posledným, 32. účastníkom hlavnej časti Ligy majstrov.

Zdolané mužstvá z play off sa presunú do skupinovej fázy Európskej ligy. Žreb skupinovej fázy LM sa uskutoční vo štvrtok o 18.00 SELČ v Istanbule.

Trabzonspor AS - FC Kodaň 0:0