Veľká smola pre slovenskú pretekárku: Paňková skončila v semifinále prvá pod čiarou

Zuzana PaňkováZuzana Paňková Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

PAU - Slovensko nebude mať zastúpenie v sobotnom finále K1 na podujatí Svetového pohára vo vodnom slalome vo francúzskom Pau. Z predpoludňajšieho semifinále nepostúpila ani jedna z dvojice slovenských kajakárok Zuzana Paňková a Eliška Mintálová a následne medzi mužmi neuspeli Martin Halčin a Adam Gonšenica.

Paňková obsadila v dopoludňajšom semifinále 11. miesto, keď si pripísala dva dvojsekundové tresty a za najrýchlejšou Jessicou Foxovou z Austrálie zaostala o 6,82 sekundy. Od finálovej desiatky ju delilo iba šesť desatín.

Ešte viac smoly mala Mintálová, ktorá po najlepšom čase v kvalifikácii vyrazila na trať ako posledná. V prvej polovici trate ťukla dve bránky, napriek tomu strácala na druhom medzičase na Foxovú len 5,44 s, čo jej dávalo šancu na postup. Potom však minula bránku číslo 23 a po 50-sekundovej penalizácii sa jej nádeje rozplynuli. Napokon skončila na 28. priečke (+56,70). Finále kajakárok je na programe o 12.04 h.

Halčinovi chýbalo k postupu iba 35 stotín. V semifinále skončil na 12. mieste, po dotyku na 23. bránke mal v cieli manko 3,85 s na najlepšieho Čecha Jiřího Prskavca (97,61). Do boja o medaily sa nedostal ani Gonšenica, ktorý sa rovnako s jedným dvojsekundovým trestom umiestnil na 26. priečke (+7,18). Finále mužov je na programe o 12.41 h.

Viac o téme: Vodný slalom Eliška Mintálová Zuzana Paňková