Rimania ubránili remízu s Juventusom: Mourinho povedal svojim hráčom, že sa za nich hanbí

José Mourinho a Massimiliano Allegri  José Mourinho a Massimiliano Allegri Zdroj: SITA/Marco Alpozzi/LaPresse via AP

TURÍN - V šlágri 3. kola talianskej ligy remizovali futbalisti Juventusu Turín s AS Rím 1:1. Hostia po tvrdých slovách trénera Josého Mourinha zlepšili v druhom polčase svoj výkon a natiahli sériu bez prehry.

Juventus otvoril skóre už po 76 sekundách, keď nádherným gólom z priameho kopu skóroval Dušan Vlahovič. Srbský útočník zakrútil loptu ľavačkou ponad múr a brankár Rui Patrizio len sledoval ako od brvna zapadla dnu. Bol to tretí gól Vlahoviča v tejto sezóne, ale prvý proti AS Rím od jeho príchodu do Serie A v roku 2018.

"Zebry" mali viac z hry celý prvý polčas a svoje vedenie mohli zvýšiť. Zverenci Massimiliana Allegriho však ďalšie šance zahodili, keď sa nepresadili Alex Sandro, či Juan Cuadrado. V 25. minúte strelil spoza šestnástky krásny gól Manuel Locatelli, no rozhodca ho po konzultácii s VAR neuznal, pretože Vlahovič hral pri založení akcie rukou.

Mourinho sa hanbil byť ich trénerom

Rimania so šťastím neinkasovali v prvom polčase viac ako jeden gól a napokon si odniesli z Allianz Areny bod. V 69. minúte po rohu a následnom centri bývalého hráča "Juve" Paula Dybalu vyrovnal zblízka hlavou Tammy Abraham.

Mourinho bol za výkon v prvom polčase na svojich hráčov poriadne nahnevaný. "Cez prestávku som hráčom povedal, že sa hanbím byť ich trénerom," povedal portugalský kormidelník podľa DAZN.

"Modlil som sa, aby sme išli do šatní za stavu 1:0, to bol pre nás skvelý výsledok. Druhý polčas sme si zaslúžili vyhrať, ale nechcem povedať, že výsledok 1:1 je férový, pretože za prvý polčas si nezaslúžime žiadnu pochvalu," dodal Mourinho, ktorý po zmene strán poslal na ihrisko Stephana El Shaarawyho a mladíka Nicolu Zalewskeho v snahe oživiť hru svojho tímu.

Hráči AS Rím oslavujú Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/Marco Alpozzi/LaPresse via AP

Hostia, ktorých na sever Talianska prišlo podporiť približne 2000 fanúšikov, mohli v závere aj vyhrať, ale po skrumáži v šestnástke zachránil Turínčanov zákrokom na bránkovej čiare striedajúci Arkadiusz Milik, ktorý absolvoval debut v drese Juventusu.

"Mourinho mi povedal, že v prvom polčase mali šťastie. Mal pravdu. Mrzí ma, že sme po kvalitnom prvom polčase nedokázali doviesť zápas do víťazného konca. Poľavili sme v koncentrácii a pykali sme," dodal pre espn.com tréner Allegri.

Rím má na konte dve víťazstvá, jednu remízu a so siedmimi bodmi je na treťom mieste. Juventus je s piatimi bodmi šiesty. AS v ďalšom kole privíta nováčika z Monzy, Juventus nastúpi proti Spezii, kde pôsobí slovenský útočník David Strelec.

Viac o téme: José Mourinho Juventus Turín AS Rím